Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 14. apríla 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Spoznajme naše čakry a bude sa nám lepšie žiť 2. časť

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: neuvedený, pridané: 25.04.2010

Štvrtá čakra - Anaháta, tiež nazývaná čakra srdca alebo srdcové centrum.
Spoznajme naše čakry a bude sa nám lepšie žiť 2. časť
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Čakra štvrtá
Štvrtá čakra - Anaháta, tiež nazývaná čakra srdca alebo srdcové centrum. Je uprostred pŕs vo výške srdca. Otvára sa smerom dopredu. Farba energie čakry je zelená, tiež ružová a zlatá. Ako element jej bol priradený vzduch a zmyslová funkcia hmat. Symbolom štvrtej čakry je lotos s dvanástimi okvetnými lístkami. Základným princípom srdcovej čakry je odovzdanosť. Čakra srdca vytvára stred systému čakier. V nej sa spájajú tri spodné fyzicko - emočné centrá, s troma hornými - duchovnými.

Úloha srdcového centra je zjednocovanie cez lásku. Každá túžba po vrúcnom kontakte, po splynutí, harmónii a láske sa prejavuje prostredníctvom čakry srdce. Tieto prejavy sú zreteľné aj v opačnom prípade - smútok, bolesť, strach z odlúčenia, zo straty lásky a pod.

Vo svojej očistenej a dokonale otvorenej forme je čakra srdce centrom skutočnej ničím nepodmienenej lásky - lásky, ktorá je tu len kvôli sebe samej, ktorú nie je možné “mať” alebo “stratiť”. V spojení s hornými čakrami sa stáva táto láska Bhakti, t.zn. láskou božou. Každým záporom vytvárame oddelenosť a negativitu. Pozitívne láskyplné “áno” naproti tomu vytvára vibrácie, v ktorých sa negatívne formy prejavu a negatívne pocity nemôžu udržať a miznú (ak trpíme nejakou bolesťou alebo chorobou, môžeme pozorovať, že láskyplnou pozornosťou ku chorému orgánu alebo časti tela sa môže uzdravenie významne zrýchliť, vyskúšajte si to niekedy). Prostredníctvom čakry srdca disponujeme veľkým potenciálom transformácie a uzdravovania a to ako pre nás samotných, tak aj pre ostatných. Centrum srdca vyžaruje veľmi silno. Otvorená čakra srdca má na ostatných spontánny uzdravujúci účinok (pri vedomom uzdravovaní spolu pôsobí aj čakra čela).

Čakra srdca vyžaruje v zelenej, ružovej a niekedy aj v zlatej farbe. Zelená je farba uzdravenia, harmónie a sympatie. Keď človek vidiaci auru zbadá u niekoho v oblasti čakry srdce čistú, jasnú zelenou farbu, je to pre neho dôkaz výrazných liečiteľských schopností dotyčného človeka. Zlatá, jemne ružová aura označuje človeka, ktorý žije v čisté, oddanej láske ku božstvu. Srdečná čakra je často nazývaná aj bránou do duše, pretože nie je len sídlom najhlbších pocitov lásky. Pomocou nej sa môžeme spojiť s univerzálnou časťou našej duše

Čakra piata
Piatou je čakra krčná, nazývaná Višuddhi a hovorí sa jej aj komunikačné centrum. Táto čakra sa nachádza medzi krčnou jamkou a ohryzkom. Je spojená s krčnou chrbticou a otvára sa smerom dopredu. Farba piatej čakry je svetlo modrá, tiež strieborná a zelenkavo modrá. Element tejto čakry je éter a zmyslová funkcia sluch. Symbolom krčnej čakry je lotos so šestnástimi okvetnými lístkami.

Základným princípom piatej čakry je rezonancia s bytím. V krčnej čakre sa nachádza centrum ľudských vyjadrovacích schopností, komunikácie a inšpirácie. Je spojené s menšou vedľajšou čakrou tyla, ktorá má sídlo v väze a otvára sa dozadu. Tieto dve čakry bývajú niekedy považované za jedinú, pretože sú svojimi funkciami úzko späté.

Piata čakra vytvára veľmi dôležité spojení spodných čakier s čakrami hlavy. Slúži ako most medzi naším myslením a cítením, medzi našimi impulzmi a reakciami na ne. Prepája zároveň obsahy všetkých čakier s vonkajším svetom. Cez krčnú čakru vyjadrujeme všetko, čo v nás žije - smiech, plač, pocity radosti a lásky, rovnako ako strachu a zlosti, naše úmysly, želania, myšlienky a názory, naše vnímanie vnútorného sveta. Priradený element čakry - éter je tiež nositeľom zvuku, hovoreného slova. Je to sprostredkovateľ informácií na všetkých úrovniach. Éter je ponímaný ako priestor Akáša, v ktorom “hustejšie” elementy rozvíjajú svoju pôsobnosť. Najhlbšie poznanie nám bude umožnené len vtedy, keď budeme otvorení ako nekonečný priestor, ktorého svetlo modrá farba je farbou krčnej čakry.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


 


Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 9 rokmi
Päťdverové Audi A3 Sportback prináša do svojho segmentu noblesnú výbavu a jemné detaily.
pred 8 rokmi
Prokuratúra musí Harabinovi zaplatiť aj úroky z omeškania deväť percent ročne od 6. januára 2010 do zaplatenia a nahradiť mu trovy konania 11 140,42 eur.
pred 9 rokmi
Hviezda nemá pocit, že by sa mala ospravedlňovať za svoju krásu.
pred 8 rokmi
Skladba sa objaví na speváčkinom novom albume Unapologetic, ktorý sa do predaja dostane 16. novembra.
pred 7 rokmi
Dva dni po voľbách do Európskeho parlamentu sa zíde Európska rada, vyberie jedného z kandidátov na predsedu Európskej komisie tak, aby kandidát bol schopný v EP získať nadpolovičnú väčšinu hlasov všetkých poslancov.
pred 8 rokmi
"Keď som po prvý raz videl pár klepiet, nemohol som si pomôcť, ale myslel som na Nožnicovorukého Edwarda," uviedol paleontológ David Legg.
pred 10 rokmi
Nový film The Twilight Saga: Breaking Dawn sprevádza silný soundtrack, z ktorého sa okamžite do najvyšších hraností rádií dostal Bruno Mars so singlom It Will Rain.
pred 11 rokmi
To je otázka, ktorú sme si položili tesne po odchode tohto Passatu CC z našej redakcie. Prívlastok BlueTdi nás už dopredu pripravoval na nízku spotrebu...

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT