Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 26. júna 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Nevera

Zdroj: © Server.sk, redaktor: ľub, pridané: 16.04.2014

V dnešnom svete je nevera pre mnohých akýmsi adrenalínom, spestrením života či módnou záležitosťou. Neuvedomujú si, že napriek modernej dobe a pokroku, nevera stále bolí.
Nevera
Zdroj obrázku: Dreamstime.com/databanka
 

Ľudia vnímajú neveru rôzne, ale väčšinou ju odsudzujú. Existujú však aj takí, ktorí ju považujú za ozvláštnenie vzťahu. Ale to sú zrejme tí, ktorí ju sami praktizujú. V dnešnom svete je nevera pre mnohých akýmsi adrenalínom, spestrením života či módnou záležitosťou. Neuvedomujú si, že napriek modernej dobe a pokroku, nevera stále bolí a vždy bude bolieť druhého účastníka vzťahu, pokiaľ teda nejde o obapolnú dohodu, že si partneri budú neveru tolerovať či dokonca ju vyhľadávať. To je ale skutočne zriedkavý prípad.

A čo robiť, keď už k nevere došlo? Priznať sa, nepriznať?

S neskrývanou neverou sa asi najčastejšie stretávame vo svete veľkých zvierat, bohatých podnikateľov, ľudí, ktorých partnerky či partneri by veľa stratili, keby sa nezmierili so situáciou. Často to však stratia tak či tak. Sú to ľudia, ktorí žijú v tieni svojich partnerov a časom stratia vlastnú identitu a majú strach povedať a urobiť niečo proti konaniu svojho partnera. V tejto situácii sa častejšie nachádzajú ženy ako muži. A takýto muži sa zasa so svojou neverou vôbec neskrývajú, považujú ju vlastne za svoj imidž. Ťažko povedať, kto je v takomto vzťahu viac vinný : či ten, kto zneužíva postavenie a moc peňazí alebo ten, kto mlčí a toleruje, aby si uchoval svoj životný štýl a pohodlie.

Ale samozrejme, sú aj prípady úplne obyčajných nevier medzi úplne obyčajnými a normálnymi ľuďmi. Dôvody sú rôzne. Asi najčastejším dôvodom býva stereotyp, človek chce ešte raz zažiť ten pocit silného vzrušenia, očakávania. Priznajme si, že v manželstve jednoducho k stereotypu dochádza, a to aj v sexuálnom živote. Je už na človeku, či sa s týmto stavom uspokojí, či pochopí, že tak to jednoducho chodí a že aj v stereotype je krása. Veď o tom vlastne svedčí najmä to, že neverníci sa veľmi často vracajú po čase späť k rodinám, pretože im chýba práve ten stereotyp, ktorý ich údajne „zabíjal“. Samozrejme, nie vždy je im dovolené vrátiť sa. Preto by si každý mal radšej dvakrát premyslieť, či to stojí za ten risk, že kvôli krátkemu či dlhšiemu romániku prídete o stabilný a fungujúci vzťah. Na vzťahu však treba celý život aj pracovať. Partnera nesmiete brať ako samozrejmosť, však už mám obrúčku na ruke, už ho nemusím počúvať, pýtať sa, ako sa má, pomáhať mu, načúvať jeho problémom. To platí pre obe strany. Treba si nájsť chvíľku pre seba, spolu si posedieť, porozprávať sa, poprechádzať sa. Ľudia nemusia chodiť na drahé dovolenky, aby boli spolu.

No a ďalšou častou príčinou nevery je alkohol. Alkohol odbúrava zábrany, človek stráca súdnosť a zábrany a urobí aj to, čo neskôr veľmi ľutuje. Okrem alkoholu je tu u mužov aj syndróm stredného veku. Muži si v tomto čase hľadajú mladé milenky, pretože majú pocit, že im život uniká medzi prstami. Tieto vzťahy však málokedy vydržia, pretože : 1. muž sa mladej milenke časom zunuje a pokiaľ v tom nehrajú úlohu aj peniaze, vzťah ukončí alebo 2. muž si uvedomí, že nový život s mladou ženou je preňho už príliš hektický, už nemá chuť opäť prechádzať výchovou malých detí a pod. a snaží sa vrátiť k bývalej rodine a zabehnutým koľajam.

A čo robiť, keď už k nevere došlo? Priznať sa, nepriznať? Podľa odborníkov, pokiaľ partner o nevere nevie, mali by ste jednoznačne mlčať! Kôň má štyri nohy a predsa sa potkne, čo potom človek ? Ak dôjde k nevere náhodne a jednorázovo a vinník svoj čin oľutuje, treba na to zabudnúť. Nemá zmysel týrať partnera takouto informáciou, s ktorou sa nemusí vedieť vyrovnať. V takomto prípade to môže manželstvo dokonca posilniť, pretože vinník si uvedomí, čo urobil, čo mohol spôsobiť a stratiť a manželstvo si začne viac vážiť. Naopak, pri priznaní sa môže stať, že partner či partnerka to neunesú, manželstvo ukončia a obaja sú nešťastní pre jedno pošmyknutie. Iné je, ak je nevera opakovaná, neskrývaná a partner žije vo vzťahu, kde vie, že nie je jediný. Tu už treba skutočne premýšľať o tom, či nie je lepšie a prospešnejšie pre psychiku klamaného partnera takýto vzťah ukončiť.

A ešte jedna rada: ak partneri neveru ustoja a je odpustená, už by sa k tejto téme nikdy nemali vracať. Treba urobiť hrubú čiaru a ísť ďalej.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


 


Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Speváčka priznala, že v ostatnej dobe spieva len uspávanky a nevie, "čo je teraz cool".
pred 5 rokmi
Aljašský detektív Glenn Flothe (Nicolas Cage) sa vydáva ukončiť vražedné vyčíňanie Roberta Hansena (John Cusack), sériového vraha, ktorého činy zostávali po 13 rokov bez povšimnutia.
pred 4 rokmi
Romantická dráma s hviezdnym obsadením, finále veľkolepého fantasy, aj prírodopisný film.
pred 7 rokmi
Záhadná dráma Francisa Forda Coppolu skúma morálne hodnoty súkromia.
pred 7 rokmi
Svetová premiéra na medzinárodnom autosalóne v austrálskom Sydney
pred 6 rokmi
Stálica slovenského rocku skupina AYA nahráva nový singel!
pred 6 rokmi
Strana rómskej únie plánuje počas jesenných volieb sledovať, či nedochádza k podozrivému správaniu.
pred 7 rokmi
Spasiteľ je ďalšia zo série mrazivých krimi románov o obľúbenom detektívovi Harry Holeovi.

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT