Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 26. júna 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Meno obsahuje silu

Zdroj: © Server.sk, redaktor: psycho, pridané: 13.01.2014

Skúste sa teraz zamyslieť nad svojím vlastným menom a uvedomte si, že vaše meno má takú silu, že váš mozog môže počuť hocikoho hovoriť vaše meno v preplnenej miestnosti a vy ho pravdepodobne začujete.
Meno obsahuje silu
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Staroveké mýty na Východe a na Západe hovoria o moci skrývajúcej sa v menách: vedieť meno nejakého boha alebo zlého ducha znamenalo držať nad ním moc. S týmito mýtmi sa môžeme stretnúť v knihách, ale sú aj inšpiráciou pre vznik moderných diel fantasy. Inšpirovať sa nechala spisovateľka Ursula K. Le Guin, rovnako ako Hayao Miyazaki.

Skúste sa teraz zamyslieť nad svojím vlastným menom a uvedomte si, že vaše meno má takú silu, že váš mozog môže počuť hocikoho hovoriť vaše meno v preplnenej miestnosti a vy ho pravdepodobne začujete. Od chvíle, kedy ste sa narodili, používali ľudia meno na to, aby vás pomenovali a definovali: "Pozri sa na to, čo Lukáš urobil! Ty si ale šikovný chlapec." Zbožňujúci rodič tak napríklad pomáha dieťaťu spojiť si svoje meno (Lukáš) s atribútom (šikovný). Rovnako pôsobí aj milujúce rodinné zázemie a prejavy lásky od matky, otca. Keď matka úprimne hovorí svojmu dieťaťu každý deň "Janka, ľúbim ťa" , tým vytvára trvalé spojenie jej mena s príjmom starostlivosti a nehy.

Aj samo dieťa si svoje meno spojí s rôznymi atribútmi, s ktorými sa v detstve stretáva. V tomto prípade bude pravdepodobne vnímať svoje meno pozitívne. Existujú ale aj nešťastné prípady. ("Pozrite sa na to , čo Lukáš urobil! Prečo musíš robiť všade bordel ?" Atď.) , či už zo strany rodičov, súrodencov alebo iných detí.

V závažných prípadoch, keď je kritika a očierňovanie každodenným rituálom, meno dieťaťa sa pre neho môže v skutočnosti stať prekliatím, ktoré trvá dlhú dobu. Všetky tieto emócie - niektoré povznášajúce, niektoré ničivé - sú uložené do jednotného kontaktného miesta - vášho mena. Preto je dôležité dobre sa starať o mená iných ľudí v našom okolí.

V niektorých starých kultúrach dostalo dieťa meno pri narodení a neskôr získal svoje meno ako dospelý, keď bol dosť starý. Dnešní vedci sa domnievajú, že tak mal možnosť človek odhodiť detskú identitu pripojené k jeho / jej menu ( spolu s akýmkoľvek pocitom neistoty a bezmocnosti, ktoré k nemu bolo pripojené ) a tým sa stať silným dospelým, ktorý je súčasťou komunity.

Aj teraz si môžeme zmeniť meno ak to potrebujeme, ale niekedy si stačí uvedomiť, že si nemusíme meniť meno, ale ľudí okolo seba. Ak ste dospelí a niekto vás ponižuje, volá na vás a škaredo vás hodnotí, skúste si nájsť ľudí , ktorí vyrovnajú alebo potlačia svojím pozitívnym vnímaním hodnotu vás a vášho mena. A dokonca to nemusia robiť len ľudia okolo vás, ale aj vy sám. Môže síce vyznieť zvláštne ak počujete niekoho, kto sám seba chváli, ešte aj s použitím svojho vlastného mena, ale dotyčnému to pravdepodobne spôsobuje radosť a aj mu to prospieva. A nikto nepovedal, že vás musí počuť aj niekto iný, než vy. Je tiež dobrým zvykom písať si pre seba zoznam pozitívnych vlastností a či úspechov.

Nezabudnite používať svoje meno v spojení s dobrými vlastnosťami a úspechmi, aby ste ho mohli nosiť hrdo a s radosťou. Dokonca aj niektorí ľudoví liečitelia používajú pri liečení ľudí ich mená s pripájaním pozitívnych emócií.

Mýtus je skutočný – ak niekto pozná niečie meno, môže nad ním držať moc. Veľkí vodcovia (vrátane dobrých rodičov), vedia o tejto sile starajú sa o mená ľudí dobre.

Zdroj: http://www.telegraph.co.uk
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


 


Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Občania by v prípade podozrivého mailu, vyzývajúceho na úhradu v rámci neexistujúcej exekúcie, v žiadnom prípade nemali posielať peniaze na uvedené účty, ani otvárať prílohu e-mailu.
pred 6 rokmi
Príbeh klipu sa odohráva na jednom nitrianskom sídlisku, kde sa spevák Kuko snaží istému pánovi pripomenúť ich dávnu príhodu, ktorú by však on pred manželkou radšej nerozoberal.
pred 9 rokmi
Letný hit.
pred 5 rokmi
Poslancom zostáva na schôdzi prerokovať ešte osem bodov.
pred 5 rokmi
Až 25 percent ruských mužov zomrie pred dosiahnutím veku 55 rokov, pričom väčšinu z týchto úmrtí má na svedomí alkohol. Tvrdí to najrozsiahlejšia štúdia tohto druhu v krajine.
pred 4 rokmi
Záznamy koncertov (nielen) svetových umelcov sa stali neoddeliteľnou súčasťou hudobného trhu. Koncom minulého roka sa ich objavilo hneď niekoľko.
pred 4 rokmi
Sony oslavuje víťazstvo šiestich svojich produktov na odovzdávaní cien EISA, najväčšie združenie odborných médií v Európe.
pred 8 rokmi
Zážitky leta si až 70 % dovolenkujúcich Slovákov zvečnilo pomocou digitálneho fotoaparátu. Mobilný telefón použilo 23 %, digitálnu kameru 14 % a klasický fotoaparát len 2 % opýtaných.

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT