Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 18. januára 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Geomantia - umenie čítať dušu

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: neuvedený, pridané: 12.04.2010

Ako mnohé iné umenia má aj geomantia svoje korene skryté v hĺbkach minulosti.
Geomantia - umenie čítať dušu
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Ako mnohé iné umenia má aj geomantia svoje korene skryté v hĺbkach minulosti. Pochádza z dôb, keď človek žil v blízkej spätosti s prírodou a nevidel sa ako niečo oddelené a cudzorodé prostrediu v ktorom sa pohyboval. Inštinkty a vývoj druhu mu velili vnímať svoje bezprostredné okolie ako zdroj potravy, alebo prípadného nebezpečenstva. Hľadal a nachádzal miesto na spánok, odpočinok, úkryt pred nepohodou či nepriateľským okolím. Nachádzal miesta vhodné na pozorovanie lovenej zveri, nachádzal vodu tam kde jej bolo málo, vnímal miestnu klímu aby si vyberal to čo najviac vyhovovalo jeho záujmom. Poznal svoje okolie veľmi presne, vedel v ňom čítať, pretože od toho závisel jeho život.

Ak je pravdou, že vývoj človeka trval eóny, tak naša elektronická prítomnosť, krátka priemyselná minulosť ba dokonca aj tisíce rokov trvajúce poľnohospodárske kultúry sú povestnou kvapkou v mori času ľudstva. Rovnako je to aj s našimi schopnosťami. Nepoznáme sami seba, nevieme čo všetko dokážeme. Od intuitívneho vnímania okolia, vlastných stavov a ich nevedomého spracovania závisí náš život doteraz.

A ako pôsobí okolie na človeka, tak človek pôsobí na okolie. Pri takomto myšlienkovom postupe netreba ísť ďaleko k myšlienke, že hodenie kamienkov do piesku a vytvorenie obrazca má úzky súvis s tým kto som a ako konám. V bohatých slojoch osobného nevedomia je sústredené mnoho informácií ktoré z rôznych dôvodov nepoužívame priamo. Ako ale k nim získať priamy prístup? Prejavuje sa naše nevedomie podľa nejakých zákonitostí? Vieme takéto zákonitosti odhaliť?

Geomantia je často pokladaná iba za veštenie zo značiek nakreslených na zemi. Nie je to tak. Postupom času sa z nej stal prepracovaný systém s viacerými vývojovými vetvami.

Pôvodne bola využívaná pri vyhľadávaní osobných odpovedí v rôznych oblastiach života, v otázkach lásky, vzťahov, bojov a vojen. Ľudia sa touto metódou riadili pri uzavieraní obchodov, hľadaní správnych území pre stavby. Ako veštecká metóda má svoje zvláštnosti podľa kultúr v ktorých bola používaná. Západná - európska geomantia má pravdepodobne svoje korene v staroarabskej metóde ktorá sa volá "Ilm al Raml".

Metóda kresťanskou a židovskou náboženskou tradíciou pokladaná za nečistú spočívala v "správnom" výklade vzorov a zoskupení bodov vzniknutých pri hodení rôznych predmetov na zem alebo do piesku. V svojich klasických formách sa používa dodnes na území severnej Afriky. V západnej Európe je geomantia známa od 12. storočia, keď do stredovekej latinčiny preložili prvé knihy z arabských, hebrejských a byzantínskych zdrojov. Až v období renesancie vznikli aj prvé preklady vo francúzštine, taliančine, španielčine, nemčine a angličtine.

Cenu na takejto činnosti má hlavne spájanie osobného vedomia s málo poznanými priestormi seba. Je to objaviteľská činnosť a vedie k pestovaniu vzhľadu do životných situácií. Naša bytosť je k nám priateľská a chce pomáhať rozvoju a udržaniu celkovej rovnováhy. Prax vás môže priviesť k netušeným pokladom, ktoré sú celkom nablízku a vy môžete sami v sebe nájsť najbližšieho priateľa. Geomantia sa tak môže stať dobrým nástrojom na zmenu vlastného života.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


 


Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Členovia a členky správnej rady americkej Akadémie filmových umení a vied volili nové vedenie.
pred 8 rokmi
V porovnaní s dva a pol roka starým debutovým albumom Čo sa týka lásky je totiž album mirosmajda.com dosť veľkým krokom vpred.
pred 9 rokmi
Existenciu novej častice zhodnej s Higgsovým bozónom dokázali oba nezávislé experimenty vo Veľkom hadrónovom urýchľovači (LHC) - CMS aj ATLAS.
pred 5 rokmi
Projekt Letného kina Film Europe sa kvôli rekonštrukcii Pistoriho paláca presúva do iného priestoru.
pred 8 rokmi
Rukopis z Akkry je plný zaujímavých a inšpiratívnych myšlienok, ktoré nútia zamyslieť sa a občas aj prehodnotiť pohľad na svet a ľudí naokolo.
pred 4 rokmi
Využite odklad 3. kola a vyberte si zhotoviteľa a zariadenia OZE
pred 5 rokmi
Kiná Cinemax vo vybraných mestách znovu uvedú na počesť pamiatky Antona Srholca dokument o jeho živote.
pred 8 rokmi
Prvé DVD svojho druhu na Slovensku so špecializovanými cvikmi pre dámy pred i po pôrode, pokrstili včera večer.

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT