Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 21. augusta 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Feng Šuej a naša kuchyňa

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: neuvedený, pridané: 27.09.2010

V kuchyni neustále prebieha vzájomné pôsobenie živlov vody a ohňa, pričom oheň predstavuje aktívny princíp.
Feng Šuej a naša kuchyňa
Zdroj obrázku: TS Server.sk
 

Za najdôležitejšiu miestnosť sa považuje spálňa, lebo nič nie je dôležitejšie, ako dobrý odpočinok. Ale aj kuchyňa je veľmi dôležitá, nasleduje hneď po spálni. Predstavuje centrum rodinného diania. Tu sa pripravuje jedlo, ktoré svojou vibráciou a kvalitou udržiava existenciu a zdravie členov rodiny. V kuchyni neustále prebieha vzájomné pôsobenie živlov vody a ohňa, pričom oheň predstavuje aktívny princíp.

Kuchyňa by mala byť umiestnená v juhovýchodnej časti domu, prípadne na severozápade. Nevhodné miesta sú sever, severovýchod, juhozápad alebo stred domu. Tiež nemá byť pod spálňami alebo toaletami. Ak sa vám nedá takto kuchyňu umiestniť, snažte sa aspoň orientovať miesto určené na varenie na juhovýchod. Miesto na varenie sa nemá dotýkať východnej steny.
Feng Šuej, kuchyňa  jazzyliving.com 05
Kuchyňa podľa Feng Šuej.

Veľmi dôležité je umiestnenie sporáka. Tu dochádza k procesu premeny potravín a prebieha tu ohnivý proces. Kuchár by sa pri sporáku mal cítiť čo najbezpečnejšie a čo najlepšie. Potom budú vibrácie, ktoré posiela do jedla, naozaj podporné a posilňujúce. Sporák má byť od steny minimálne 3-8 cm. Keď máme blízko miesta na varenie okno, môžeme kuchyňu prirodzene vetrať. Je to harmonickejšie a funkčnejšie, ako digestor. Digestor je hlučný. Nad sporák sa neodporúča umiestňovať poličky alebo skrinky. Takisto para nahromadená nad sporákom ruší tok energie, preto zaistite dostatočné vetranie.

Taktiež by sporák nemal stáť priamo proti hlavnému vchodu do kuchyne. Taktiež by pri sebe nemali byť bezprostredne sporák a drez oheň a voda. Inak voda zahasí energiu sporáka, čo by mohlo viesť k problémom s peniazmi alebo k zdravotným ťažkostiam. Preto dávame medzi týchto dvoch kohútov drevo, napríklad na stenu upevníme nejaký drevený predmet alebo varechu.

Vhodné miesto pre drez je severovýchodný roh. Taktiež chladnička, mraznička a práčka reprezentujú prvok vody, preto ich treba od sporáka oddeliť. Poloprázdna chladnička symbolizuje nedostatok nezávislosti a predvídavosti, čo sa môže preniesť do každodenného života v schopnosti milovať a byť milovaný. Preto dbajte na dostatok zásob.
Feng Šuej, kuchyňa  jazzyliving.com 02
Kuchyňa podľa Feng Šuej.

Kuchyňa by mala byť priestranná, svetlá a dobre vetraná. Pozornosť venujte aj osvetleniu, najmä osvetleniu pracovnej plochy. Svetlé farby ako žltá a sýte odtiene zeme nabíjajú jedlo príjemnou a životu prospešnou energiou. Na steny a podlahu vyberte farby žlté, oranžové, hnedé alebo červené. Biela a čierna sa neodporúča.

Pre prácu v kuchyni má veľký význam ergonomické umiestnenie predmetov. V centre by malo stáť pracovné miesto, naľavo drez, napravo sporák (u ľavákov naopak). Drez a sporák by mali mať po oboch stranách odkladacie plochy. Denné alebo umelé svetlo by malo dopadať na miesto činnosti.

Čo sa týka kuchynského stola, mal byť mať symetrický tvar. Je jedno, či je okrúhly, oválny, štvorhranný, obdĺžnikový, osemuholníkový. Neodporúčajú sa asymetrické tvary stola, pôsobia disharmonicky. Stôl by mal mať pevnú masívnu dosku. Stoly so sklenenou doskou alebo z plexiskla vyvoláva dojem, aby jedlo lietalo. Pri takomto stole vidno nohy hostí, čo vytvára pocit neistoty a zmätku. V jedálni ani v jej blízkosti by nemal byť umiestnený telefón. Vhodné miesto pre telefón je na chodbe pri vchode.
Feng Šuej, kuchyňa  jazzyliving.com 04
Kuchyňa podľa Feng Šuej.

Zariadenie a stvárnenie kuchyne by nemalo vyvolávať spory, pretože tento priestor má byť energetickým centrom. Všetci členovia rodiny by mali mať pocit, že sa ich názory na stvárnenie kuchyne akceptujú. Avšak posledné slovo musí patriť osobe, ktorá kuchyňu najviac používa.

Foto: www.jazzyliving.com
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
gula
pred 4 rokmi
V kuchyni neustále prebieha vzájomné pôsobenie živlov vody a ohňa, pričom oheň predstavuje aktívny princíp. Odkaz na článok: http://fit.server.sk/zivotny-styl/feng-suej-a-nasa-kuchyna/

Tu som sa dočítala, že vhodné umiestnenie kuchyne je na SZ strane(takto to máme aj my - aspoň ma to potešilo), všade sa však píše, že to prináša nešťastie otcovi (mužovi) v rodine. A vhodné strany sú SV, V až J. J to je podľa mňa pre kuchyňu absolútne nevhodná strana. Takto sme to mali na rodičovskom dome a pri toľkom svetle a teple tak strava nechutí. Možno to má výhodu, že nepriberieme ...Feng šuej je jedno, ale vôbec nemá jednotné učenie. A myslím si, že človeku je najlepšie v tom čo si sám navrhne.

 

Tvoje meno:

Komentár:


 


Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Trojnásobný ruský prezident napísal, že Zemana v jeho vlasti poznajú ako "stúpenca upevnenia priateľských rusko-českých vzťahov".
pred 7 rokmi
Na koncerte charizmatického Španiela okrem iného odzneli aj cover verzie piesní od Stinga, Franka Sinatru a Elvisa Presleyho.
pred 7 rokmi
Polícia eviduje za minulý rok 242 trestných činov extrémizmu, z nich objasnili 108 prípadov.
pred 7 rokmi
Tma a teploty v zime hlboko pod nulou vytvárajú z polárnych oblastí tie najkrutejšie miesta na Zemi. Aj napriek nehostinným podmienkam tu žije množstvo rastlín a živočíchov.
pred 6 rokmi
Jeden z najmladších a najchudobnejších štátov Arabského poloostrova. Jeho bohatstvo však spočíva v niečom inom ako v imaní.
pred 9 rokmi
I Am ... World Tour speváčky Beyoncé zahŕňalo 108 vystúpení v 78 mestách, 32 krajinách, na 6 kontinentoch a naživo ho videlo cez 1,1 milióna fanúšikov.
pred 5 rokmi
Melodica je hudobná formácia, ktorá chce svojou hudbou a textami osloviť nielen slovensky, ale aj francúzsky, anglicky a španielsky hovoriace publikum. A vy teraz môžete vyhrať ich najnovšie CD - Silver mix.
pred 6 rokmi
Podľa Ivana Ostrovského z Akademickej rankingovej a ratingovej agentúry by bakalári mali pred nástupom na druhý stupeň štúdia aspoň rok praxovať.

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT