Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 17. februára 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Akáša – knižnica, ktorá je prístupná každému, kto k nej nájde cestu

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: neuvedený, pridané: 09.05.2010

Akáša je slovo pochádzajúce zo sanskritu a jeho význam je ´duch´, alebo ´éter´.
Akáša – knižnica, ktorá je prístupná každému, kto k nej nájde cestu
Zdroj obrázku: TS Server.sk
 

Akáša je slovo pochádzajúce zo sanskritu a jeho význam je ´duch´, alebo ´éter´. Je to vlastne záznam všetkých činov, myšlienok aj slov. Sú v nej uchované všetky ľudské skúsenosti, všetko, čo sa kedy udialo. Tomuto slovu sa nezriedka hovorí aj Kniha života, Kozmický duch, kolektívne vedomie, či podvedomie.

Je to taká vesmírna databanka. Nejedná sa o skutočné zvitky, alebo knihy, do ktorých sa môžeme kedykoľvek pozrieť, ale ide o energetické vibrácie. Sú to energetické vibrácie, ktoré sa nám predkladajú ako obrazy, symboly, tvary, alebo reči, ktorým práve náš Duch rozumie. Každý jeden človek môže nazrieť do svojich záznamov. Ak by sme chceli nazrieť aj do záznamov inej osoby, musíme mať od nej povolenie a to dostaneme naladením sa na jej Vyššie Ja.

Existuje viacero spôsobov, ako sa do Akáše dostať:
• Meditáciou
• Kreatívnou vizualizáciou
• Snom
• Regresiou do minulých životov

Termínom Kronika Akáša označovali už Indovia pozemský a nebeský priestor, ktorý vedú bohovia. Nedá sa ale prehliadnuť, že slovo Akáša v sanskrite je výrazom nepreložiteľným. Cesta k pochopeniu Kroniky Akáša vedie do starobylých véd a taktiež sa nachádza aj v starých indických posvätných textoch Upanišát, ktoré sú považované za základ ľudských dejín. Tiež v piesni Bhagavadgíta vedie cesta k pochopeniu, taktiež aj známi autori ako Goethe a Dante, Akášu spomínajú vo svojich dielach. Mystika sa stala hlavným námetom v ich tvorbe. Tieto mystické poznatky sú všeobecne známe, ale vždy veľmi pochopiteľné čitateľovi.

Takto vysvetľuje mechanizmus fungovania Akáši duchovná veda:
Život človeka na zemi, jeho činy, slová, myšlienky a pocity sa odrážajú v duchovnom svete, ktorý nás priamo obklopuje. Akáša sa rozpína prakticky od éterickej cez astrálnu až po mentálnu úroveň. Avšak naozajstnou Akášou v pravom zmysle slova je až kauzálna sféra, ktorá sa nachádza nad mentálnou sférou. Je to sféra príčin, sféra nestvoreného, vo východnej mystike označovaná ako budhická sféra blaženosti. Sféra, z ktorej sa vytvorili ostatné tri jemnohmotné sféry potrebné pre vznik a fungovanie hrubohmotnej zeme a hrubohmotného človeka. Sféra mentálna, astrálna a éterická. Nad ňou sa nachádzajú ďalšie duchovné svety (tie už sú mimo Akáši, mimo zákona príčiny a následku, mimo zákona karmy), ktorý platí v hrubohmotnom zmysle iba v týchto svetoch.

Človek, ktorý skúma tieto záznamy, najčastejšie narazí na udalosti, ktoré boli sprevádzané veľkým množstvom energie. Z tohto dôvodu je možné najčastejšie vidieť vojny a živelné pohromy. Energia obklopujúca tieto udalosti dáva možnosť rýchlejšieho preniknutia na povrch. Ak chceme nahliadnuť do budúcnosti, vstúpime do zmäteného sveta symbolov zmiešaných so súčasnosťou. Tieto symboly sú symbolmi kultúry a náboženstva človeka, ktorý práve skúma záujmy budúcnosti. Je treba povedať, proroci a jasnovidci vidia vždy iba pravdepodobnú budúcnosť. Pretože svoju budúcnosť si každý z nás môže trochu zmeniť. Preto proroctvá je treba brať skôr ako varovanie

V astrálnej sfére je človek (jeho astrálna podoba) konfrontovaný so svojimi činmi vo veľmi silnej podobe. To, čo robil druhým zle, čo cítil, aké negatívne emócie produkoval počas života na zemi, to sa mu vracia v opačnom vzťahu - ako obeť, tak prežíva svoj očistec. Pri tom túto dušu sprevádza jej anjel strážny, ktorý komentuje jeho skutky počas života. Takto by táto duša mala pochopiť zmysel týchto činov a úprimne ich oľutovať. Prežívanie skutočnosti v astrálnej rovine sa tiež zapisuje do Akášskeho záznamu. Po prežití astrálneho očistca je duša zbavená aj astrálneho tela a prechádza do mentálnej sféry.

V mentálnej sfére sú zase prežívané myšlienky človeka, ako živé deje, takže sú mu ukazované nádherné farebno-hudobné vzory ušľachtilých ideí a myšlienok, ktorými sa duša uchvacuje a napĺňa. Ak mala duša počas života na zemi zlé myšlienky, nespravodlivé, materialistické, zákerné, tak vidí veľmi málo, alebo aj nič. Je slepá, nemá sa čím naplniť do budúceho života a prichádza ďalšíkrát na svet veľmi ochudobnená.

Zo všetkých Akášských záznamov sa robia kópie a tie si človek berie zo sebou do novej inkarnácie na Zemi. Kvalitným videním Akáši sa dá pomáhať ľuďom pri vysvetľovaní ich životných problémov, prameniacich z ich životných situácií, osudovo prameniacich z ich minulých životov.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


 


Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Stretnúť by sa mal aj s japonským premiérom Šinzom Abem, ktorého provokačné správanie sa Američanom nepáči.
pred 6 rokmi
SPP podľa Fica zatiaľ neavizovalo žiadne problémy s dodávkami plynu z Ukrajiny. Na Slovensku máme podľa Fica v zásobníkoch 1,77 mld. metrov kubických metrov plynu, čo by malo vystačiť na päť mesiacov.
pred 8 rokmi
Debutový film režiséra Róberta Švedu Démoni zachytáva príbehy troch žien počas vianočných sviatkov.
pred 7 rokmi
Zlodeji majú rôzne metódy, ako odpútať pozornosť a nebezpečné môže byť aj cestovanie v noci, o čom sa v januári presvedčil starší muž z Čukaloviec.
pred 12 rokmi
Vynikajúci off-road, výborný on-road, čo viac si priať? G-éčko, ako ho familiárne nazýva väčšina z nás patrí medzi čoraz vzácnejšiu partiu vymierajúcich dinosaurov.
pred 5 rokmi
Spoločnsoť AOC, špecialista v oblasti monitorov, sa s vybranými hernými monitormi opäť zúčastní veletrhu gamescom.
pred 8 rokmi
Moderný vzhľad a technológia v službách vyššej atraktívnosti
pred 4 rokmi
Ak neveríte, že sa chlapi v starobe menia späť na deti, toto je jasný dôkaz.

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT