Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 25. júna 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Moderné spôsoby liečby vypadávania vlasov a plešatosti

Zdroj: Nanogen.sk, redaktor: Sandy, pridané: 16.11.2017

Problém vyriešený...
Moderné spôsoby liečby vypadávania vlasov a plešatosti
Zdroj obrázku: Pixabay
 

Vypadávanie vlasov postihuje milióny žien a mužov po celom svete. Príčiny a forma vypadávania sa u oboch pohlaví môže líšiť.

Vypadávanie vlasov u mužov a u žien


Najčastejším typom vypadávania vlasov u mužov je mužská plešatosť nazývaná androgénna alopécia (alopecia androgenetica). U žien sú najčastejšími príčinami vypadávania vlasov hormonálne zmeny (tehotenstvo, menopauza, poruchy štítnej žľazy, syndróm polycystických vaječníkov), prípadne dedičné alebo autoimunitné ochorenia. Bežnou príčinou sú tiež nedostatky vo výžive. Na rozdiel od mužov, ženy majú tendenciu postupne strácať vlasy po celej hlave.

Androgénna alopéciaLiečba androgénnej alopécie - vypadávania vlasov


Vypadávanie vlasov je zapríčinené pôsobením mnohých faktorov. Neexistuje žiadna magická liečba a zaručená starostlivosť o vlasy, ktorá by mohla vyliečiť úplne každé vypadávanie vlasov. Väčšina dnešných liekov na liečbu vypadávania vlasov má obmedzenú účinnosť. V súčasnosti lekári a vedci stále nevedia, prečo určité ochorenia spôsobujú vypadávanie vlasov. V mnohých prípadoch sa liečia príznaky, ale nie príčiny ochorenia.

Liečba vypadávania vlasov kmeňovými bunkami


Ľudské vlasy vyrastajú z folikulov prítomných na pokožke hlavy. Poškodené alebo mŕtve folikuly už neprodukujú nové vlasy. Prírodné kmeňové bunky majú významný vplyv pri vzniku nových vlasových folikulov ak podstúpite takzvanú multiplikácie vlasov. Vlasová multiplikácia je menej invazívna forma implantácie vlasov než je známa transplantácia vlasov, avšak nie až tak rozšírená.

Čo sú kmeňové bunky?


Ide o rastlinné prírodné kmeňové bunky, ktoré sú veľmi účinné pri miernej až strednej plešatosti resp. vypadávaní vlasov. Kmeňové bunky prenikajú do pokožky hlavy bezbolestnou technológiou a zvyčajne môže byť potrebných 6-8 sedení na dosiahnutie optimálnych výsledkov.

Kmeňová bunka je základnou bunkou, ktorá je schopná deliť sa podľa potreby organizmu. Schopnosť delenia je neobmedzená. Týmto spôsobom zabezpečuje regeneráciu poškodeného tkaniva, ktoré nadobudne schopnosť zregenerovať sa.

Táto liečba podporuje stimuláciu a regeneráciu vlasových folikulov. Kmeňové bunky, ktoré sú prítomné vo vnútri folikulu, zabezpečujú plynulé zásobovanie buniek.

Počas starnutia sa vlasové folikuly zvyčajne zmenšujú - zmršťujú a prestávajú reagovať na chemické signály, ktoré im boli podané. To bráni procesu rastu vlasov. Kmeňové bunky folikulov odošlú chemické signály do zmrštených folikulov. To zase pomáha regenerovať a rozvíjať zdravé vlasy.

Táto terapia nielenže pomáha bojovať proti vypadávaniu vlasov, ale aj zlepšuje kvalitu a štruktúru vlasov.

Výhody liečby kmeňových buniek na rast vlasov


• Zaručené riešenie vypadávania vlasov
• Relatívne najbezpečnejší spôsob ako znovu obnoviť vlasy
• Minimálne invazívne ošetrenie
• Potrebných je len veľmi málo sedení
• Takmer bezbolestné ošetrenie
• Pozitívne výsledky už za mesiac


Vlasové rastové faktory proti vypadávaniu vlasov


Vlasové rastové faktory (VEGF – cievny endoteliálny rastový faktor) sú molekuly prirodzene prítomné v ľudskom tele. Ide o cytokíny resp. signály, ktoré doslova prikazujú bunkám vlasových folikulov čo majú robiť. Ovplyvňujú rast a vypadnutie každého vlasu v tele a udržiavajú vlasový cyklus v prirodzenom chode.

V prípade ak tieto signály v tele chýbajú alebo nefungujú správne, vlasový cyklus stráca svoju kontinualitu a vlasy zostávajú v anagéne stále kratší čas. To im znemožňuje dosahovať štandardné vlastnosti a parametre zdravého vlasu a dochádza k ich predčasnému vypadávaniu.

Nanogen vyvinul patentovaný proces syntetického kopírovania vlasových rastových faktorov, ktoré sú pestované na rastlinách a formulované do šampónov, kondicionérov a vlasových rastových sér.

Tieto dokonalé a identické kópie vlasového rastového faktora sú schopné suplovať funkciu tých existujúcich a súčasne dopĺňať chýbajúce VEGF cytokíny v tele. Ich pôsobenie v pokožke hlavy zabezpečuje predlžovanie rastovej – anagénnej fázy vlasu a ustálenie zdravého vlasového cyklu.

O tom ako fungujú vlasové rastové faktory a aký majú vplyv na rast vlasov nájdete v tomto videu:
RAST VLASOV | NANOGEN RASTOVÉ FAKTORY
Nanogen produkty s vlasovým rastovým faktorom je možné používať ako bezpredpisové prípravky proti vypadávaniu vlasov - bez potreby konzultácie s lekárom.

Laserová liečba vypadávania vlasov


Medzi ďalšie moderné spôsoby liečby vypadávania vlasov a plešatosti patrí terapia laserom. Jedná sa o laser s nízkou hladinou, ktorý sa používa vo forme laserového uzáveru a ktorý stimuluje korene vlasov do aktívnej fázy. Pred použitím laseru sa vlasová pokožka očistí a ku korienkom vlasov sa aplikuje stimulujúci krém. Každé sedenie trvá 20-25 minút a je úplne bezbolestné. V závažných prípadoch môže byť táto laserová liečba tiež kombinovaná s kmeňovými bunkami alebo programom na indukciu vlasov, aby sa urýchlili výsledky.

Nízkoúrovňová laserová terapia je určená pre mužov a ženy s riedkymi vlasmi alebo plešatosťou spôsobenou dedičnou chorobou.

Ako to funguje?


Vlasový cyklus pozostáva zo základných troch fáz: anagén (rastová fáza), katagén (prechodná fáza) a telogén (pokojová fáza). Strata vlasov pri androgénnej alopécii závisí od derivátu testosterónu v koži - dihydrotestosterónu (DHT). Predpokladá sa, že nízka hladina laserovej terapie zvyšuje tok krvi v pokožke hlavy a stimuluje metabolizmus folikulov čím môže predlžovať anagénnu - rastovú fázu.

Výhody laserovej terapie ako liečby vypadávania vlasov


• Nízkoúrovňový laser môže byť použitý u mužov i žien
• Neboli zistené žiadne nežiaduce účinky
• Je bezbolestný
• Terapia je relatívne lacná
• Vyžaduje si minimálny časový záväzok
• Rast vlasov sa môže vyskytnúť na vrchu hlavy / koruny a pozdĺž línie vlasov a čela
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


 


Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred rokmi
Oblasť práva je pre laika španielskou dedinou. Osloviť advokátsku kanceláriu sa preto oplatí v rôznych situáciách.
pred 4 rokmi
Odporúčania Výboru pre núdzové situácie podľa Medzinárodných zdravotných predpisov sa týkajú predovšetkým krajín, ktoré sú postihnuté vírusovým ochorením ebola.
pred 3 rokmi
Všeobecne môže poistenie zaniknúť rôznymi spôsobmi. Či už je to zmenou majiteľa, zánikom veci, úmrtím majiteľa. Poistenie viete aj vypovedať, najneskôr však do 6 týždňov od konca poistného obdobia.
pred 6 rokmi
Príbeh mladého právnika z Floridy, ktorý dostal príležitosť ukázať svoj právnický talent vo veľkom New Yorku, jeho rodiny a v prvom rade príbeh plný mystických odkazov a doslova diabolských udalostí.
pred 6 rokmi
Poslanci odmietli kontrolu dochádzky prostredníctvom čipových kariet, ako to navrhovali zákonodarcovia za hnutie Obyčajných ľudí a nezávislých osobností (OĽaNO).
pred 6 rokmi
Návrhy na zdanenie výsluhových dôchodkov a zavedenie odvodu z nich sú podľa ministra vnútra Roberta Kaliňáka alternatívami riešenia, ktoré by malo byť známe v najbližších týždňoch.
pred 6 rokmi
Autori štúdie popreli názor, že praváci sa pri hovorení lží zvyknú pozerať doprava
pred 5 rokmi
Film NO je poslednou časťou trilógie, ktorú chilský režisér Pablo Larraín začal tvoriť v roku 2008 filmom Tony Manero (temná komédia s náznakmi politického chaosu).

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT