Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. novembra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Živá a mŕtva voda

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: neuvedený, pridané: 15.10.2007

Pravidelným príjmom čistej vody poskytujeme svojmu organizmu hodnotnú službu.
Živá a mŕtva voda
Zdroj obrázku: TS Server.sk
 

Pravidelným príjmom čistej vody poskytujeme svojmu organizmu hodnotnú službu. Pre naše telo, zložené z dvoch tretín z vody, je voda kľúčom k dobrému zdraviu.

Voda tvorí najväčšiu objemovú zložku organizmu, rastlín a živočíchov. Preto je symbolom života našej modrej planéty – Zeme.

Získavať kvalitnú a hodnotnú pitnú vodu v ekologicky narušených systémoch priemyselnej civilizácie je čím ďalej tým namáhavejšie. Kvalita vody ovplyvňuje i to, ako organizmus reaguje a ako s ňou hospodári. Pri nevhodnom výbere tekutín môžeme telu skôr uškodiť ako prospieť.

Koľko piť
Dostatok vody v tele zaisťuje správnu funkciu obehového a vylučovacieho systému. Voda je garantom nevyhnutnej látkovej výmeny medzi bunkami v organizme. Zabezpečuje na jednej strane dopravu živín, na strane druhej odvádzanie škodlivých látok z tela. Význam vody v tejto funkcii stúpa najmä v situáciach, keď je organizmus oslabený telesným vyčerpaním, chorobou alebo prechádza niektorými fyziologickými zmenami (tehotenstvo, dojčenie a pod.). Množstvo vody, ktoré spotrebujeme, sa líši aj v závislosti od veku. Dospelý človek by mal prijímať 2-3 litre tekutín denne, z čoho 1,5 -2 litre priamym pitím. V letných horúčavách až 5 litrov tekutín.

U starších ľudí sa prejavuje chronická dehydratácia. Ich metabolizmus sa spomaľuje, ubúda vnútorná voda v tkanivách, klesá pocit smädu. Preto je nutné cielene myslieť na priebežné pitie a zásobovať organizmus dostatočným množstvom tekutín. Pri takej vysokej nevyhnutnej dennej spotrebe tekutín je nesmierne dôležité venovať pozornosť tomu, akou vodou organizmus zásobujeme.

Keď dlhodobo konzumujeme obľúbené minerálky, ktoré sa vo väčšine prípadov vyznačujú vysokou koncentráciou minerálnych solí, neprospievame svojmu zdraviu. Nadbytočné minerály sa v tele hromadia a nepriaznivo ovplyvňujú napríklad obličky a pečeň.

Voda až do bytov
Zavedením vodovodov až do našich bytov sme síce získali pohodlie a dostatok vody, ale stratili sme kvalitu vody a zároveň niečo podstatné z ľudského hľadiska – stratili sme vzťah a úctu k vode. Naši predkovia pokladali vodu za jeden zo štyroch základných životných prvkov a základných princípov. Prisudzovali jej, takisto ako zemi, ohňu a vzduchu, takmer ľudské vlastnosti.

Ak si predstavíme, že voda má schopnosť nejako sa „cítiť“, nie je ťažké odhadnúť, ako by sa asi cítila voda bublajúca a slobodne tečúca v horskom potoku a ako sa cíti voda mesiace uzavretá v umelohmotnej fľaši alebo znečistená odpadom v kanalizácii.

O vode vieme stále veľmi málo. Vieme, že sa používa ako výborný nositeľ informácie v homeopatii. Homeopatia je účinná metóda, nepoškodzujúca organizmus vedľajšími účinkami. Väzby medzi molekulami umožňujú tvorbu zložitejších štruktúr a niektoré teórie hovoria práve o možnosti vykladať prenos informácie týmito rezonanciami vznikajúcimi v molekulárnych štruktúrach vody.

Voda v rozprávkach
V mnohých rozprávkach sa spomína živá a mŕtva voda.
V ekologicky čistej prírode má voda schopnosť spontánne sa čistiť, energetizovať a stávať sa živou vodou v tom najlepšom slova zmysle. Spontánna regenerácia vody môže však dnes prebiehať len zriedkakedy.Už starí Sumeri poznali princíp regenerácie a harmonizácie vody. Odtiaľ pochádza myšlienka čistiť a regenerovať vodu špeciálnym spôsobom, ktorý vyvinuli japonskí vedci. Rozvíja sa AQD technológia využívajúca diamantovú vodu tak v poľnohospodárstve, potravinárstve a priemyselných odvetviach, ako aj v zdravotníctve. Jej zloženie sa zhoduje so zložením pramenistej vody, neobsahuje škodlivé látky, ale obsahuje zároveň látky nevyhnutné pre človeka a život. Neobsahuje ani dezinfekčné prostriedky. Má inú viskozitu.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


 


Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Čo sa bude diať so stranou Sloboda a Solidarita (SaS) po predsedníckych voľbách záleží podľa sociológa Pavla Haulíka od toho, ako sa zachová ten, kto v tom súboji prehrá
pred 7 rokmi
Animovaný rodinný western Rango triumfoval na udeľovaní Annie Awards, keď získal cenu pre najlepší animovaný film a ocenenia v ďalších troch kategóriách - scenár, strih a spracovanie postáv.
pred 6 rokmi
Rezort obrany bude štyri roky odoberať plyn od spoločnosti RWE Gas Slovensko, kontrakt je na 26,5 milióna eur.
pred 5 rokmi
V sobotu sa uskutoční prvé kolo voľby prezidenta SR.
pred 5 rokmi
Nižšie ceny sú kľúčové pre 54 % zákazníkov e-shopov.
pred 13 rokmi
Najväčším príspevkom, akým Chas Chandler, basgitarista britskej R&B skupiny Animals, mohol obohatiť dejiny populárnej hudby, bola jeho zásluha na objavení a motivovaní talentu Jimiho Hendrixa.
pred 8 rokmi
Fuuu, už som si myslela, že kvalitné a zábavné rozprávky sú ohrozený druh, no našťastie tu máme Megamozog... :)
pred 6 rokmi
Sporiteľov v druhom dôchodkovom pilieri čaká od začiatku septembra tohto roka do konca roka 2016 zníženie príspevkov zo súčasných 9 % na 4 % ich hrubej mzdy.

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT