Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 24. novembra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Sugestívne techniky

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: neuvedený, pridané: 15.01.2007

Nasledujúce uvoľňovacie techniky majú spoločného menovateľa.
Sugestívne techniky
Zdroj obrázku: TS Server.sk
 

Nasledujúce uvoľňovacie techniky majú spoločného menovateľa. Rôznymi cvičeniami sa do pamäti vštepí sugestívna formula, ktorá vás pomocou pravidelného opakovania dostane do uvoľneného stavu. Toto ovplyvňovanie podvedomia skrýva však nebezpečenstvo, preto by ste tieto techniky nemali nikdy používať bez odborného návodu.

Autogénny tréning
Metóda autogénneho tréningu má korene v ezoterike a je príbuzná joge i hypnóze. V tridsiatych rokoch sprístupnil profesor J.H. Schulz vtedy okultnú vedu širokej verejnosti a vypracoval dnes známu presnú metodiku autogénneho tréningu. Viacerí lekári poznali jeho pozitívny účinok na rôzne liečebné procesy už dávno. Autogénny tréning sa skladá z jedného uvoľňovacieho a šiestich základných cvičení. Tréning sa začína asi dvojtýždňovým nácvikom uvoľňovacieho cvičenia, ktoré treba denne opakovať minimálne 15-20 minút. Po dvoch týždňoch cvičenia sa priberá vždy jedno základné cvičenie: Tiažové cvičenie – cítite citeľné oťaženie nôh a rúk Tepelné cvičenie - môžete svoju teplotu úmyselne zvýšiť Cvičenie srdca - vedome vplývate na tlkot srdca a dosahujete rovnomerný pulz Cvičenie solárneho pletenca - naučíte sa pociťovať hrudnú a brušnú dutinu a ovplyvňovať ich teplotu Cvičenie tela - vám umožní vždy si zachovať chladnú hlavu Autogénny tréning predstavuje veľmi účinnú metódu na posilnenie osobnosti každého z nás, pretože naše podvedomie má omnoho väčšiu moc, ako si bežný človek môže predstaviť.

Autohypnóza
Hypnózu ešte aj dnes odsúvame do sféry estrádnych predstavení. Lenže hypnóza dokáže viac. Prvé záznamy o „magnetickom spánku“ sú viac ako 150 rokov staré. Hypnotický stav je stav medzi normálnym bdením a spánkom. Tak ako každý človek sníva (aj keď si ráno na svoje sny nespomenie), má každý aj schopnosť dostať sa do hypnotického stavu. Deti tento stav často dosahujú počas hry bez vlastného vedomia - dieťa je tak zaujaté svojou činnosťou, že pri tom krátkodobo zabúda na okolitý svet. Počas hypnózy je vnímanie okolitého sveta obmedzené. Hypnotizovaný sa sústreďuje na hlas alebo osobu hypnotizéra. Je možný prístup do podvedomia, ktorý je v bdelom stave uzavretý.

Hypnotický stav si môžete privodiť aj samy. Vtedy hovoríme o samo – alebo autohypnóze. Vhodné techniky sa dajú ľahko naučiť, ale nikdy by sa to nemalo diať bez skúseného hypnotizéra. Podobne ako pri autogénnom tréningu môžete aj v stave hypnózy riadiť funkcie svojho tela. Môžete zharmonizovať svoj citový svet, odbúrať obavy a zlepšiť svoj dobrý pocit. Mimoriadne účinnou možnosťou je posthypnotický rozkaz. Počas hypnotického stavu si dávate určité pokyny, ktoré vaše podvedomie automaticky plní vždy, keď sa zjaví vopred daný spúšťač.

Povedzme, že sa ľahko rozčúlite, pri najmenšej nepríjemnosti strácate vládu nad sebou. Dajte si sám posthypnotický rozkaz, aby ste sa pri určitom slove (ktoré poznáte len vy) okamžite upokojili a uvoľnili. Len čo sa pri plnom vedomí dostanete do situácie, v ktorej zvyčajne strácate sebakontrolu, povedzte si v duchu svoje slovo. Ako zázrakom sa k celej situácii postavíte pokojne, pretože vaše podvedomie získa kontrolu nad vašimi nervami. Najjednoduchšie je naučiť sa autohypnóze tak, že sa niekoľkokrát necháte zhypnotizovať dobrým hypnotizérom. Môže vám sprostredkovať želaný posthypnotický rozkaz.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


 


Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Permanentka na letný festival stojí v predpredaji 21 eur, držitelia preukazov ISIC si ju môžu kúpiť za 19 eur.
pred 7 rokmi
Silné sneženie na východe krajiny spôsobilo, že japonská automobilka čelí prerušeniu dodávok automobilových komponentov.
pred 10 rokmi
V lete minulého roku sa vydala britská popová megastar Leona Lewis na svoje prvé regulárne turné naprieč Veľkou Britániou...
pred 9 rokmi
S režisérom Michaelom Bayom by si spoluprácu kedykoľvek zopakoval, už však na inom projekte.
pred 4 rokmi
Veľkolepá hudba a jedinečný umelecký zážitok.
pred 8 rokmi
Ak chceme prosperovať, naša ekonomika musí byť konkurencieschopná a stáť na vedomostiach, vraví Lajčák.
pred 9 rokmi
Sociálne siete používa takmer denne 42 percent užívateľov internetu na Slovensku. Častejšie cez ne komunikujú ženy.
pred 6 rokmi
Nezaradený poslanec Miroslav Beblavý chce dať učiteľom, študentom či rodičom možnosť navrhnúť, kam by mali smerovať peniaze z eurofondov.

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT