Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. októbra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Reč nášho tela – sťažnosti, prosby..volania - „výkriky do tmy“

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: neuvedený, pridané: 11.10.2009

Lekári sypú lieky, o ktorých vedia málo, aby vyliečili choroby o ktorých vedie ešte menej, do ľudí, o ktorých nevedia vôbec nič.
Reč nášho tela – sťažnosti, prosby..volania - „výkriky do tmy“
Zdroj obrázku: TS Server.sk
 

Lekári sypú lieky, o ktorých vedia málo, aby vyliečili choroby o ktorých vedie ešte menej, do ľudí, o ktorých nevedia vôbec nič. Pravdivý výrok, ktorý mnohokrát odznie z našich úst, keď rezignujeme a necháme sa napospas nášmu osudu.

Slovo Človek / nem, Mensch / poskytuje vďaka múdrosti jazyka cenný návod. Nemecká podoba slova pochádza zo sanskritu: MENUSCHIA – vyslovuje sa ako MENSCHIA

Meno vždy označuje osobu, v tomto prípade to znamená mysliaci duch schopný rozpoznať zákon. Porušením zákona vzniká disharmónia, ktorej viditeľným znakom je choroba. Príčinou každej choroby je myslenie. Stav nášho tela je iba viditeľná informácia o druhu a spôsobu nášho myslenia.

Keď sa pozeráme na svet , vidíme bezprávie, choroby a utrpenie. Je to také jasné, že to nikto nespochybňuje. Choroba a utrpenie sú iba posolstvo a prirodzený dôsledok zneužívania tvorivej energie človeka. Neexistuje miesto na rozdeľovanie osudu, každý dostane to, čo si zaslúži. Všetci máme nejaký osud a znášame ho viac menej trpezlivo. Málokto si aspoň niekedy nepoloží otázku, prečo žije v takých okolnostiach, aké sú ich príčiny a či a ako by sa dali zmeniť. Len čo to urobíme, zistíme, že máme osud, ako aj možnosť kedykoľvek ho zmeniť, vo vlastných rukách. Môžeme sa o to navonok akokoľvek usilovať, no musí to ísť znútra. Osud sa dá zmeniť iba tam , kde sa tvorí v našom myslení. Okolnosti odrážajú myslenie ako zrkadlo. Chorobu teda spoznávame ako požehnanie a uzdravenie ako úlohu.

Reč tela je najpoužívanejší jazyk na svete, lebo vlastné telo sa nám ustavične prihovára a nezáleží na skutočnej materčine. A predsa týmto jazykom už takmer vôbec nehovoríme, hoci porozumieť vlastnému telu je v človeku zakotvené ako pradávna vedomosť, ktorá čaká len nato, aby sme ju opäť zaktivizovali. Až keď tejto reči opäť porozumieme, môžeme rozlúštiť v nej ukrytú životnú úlohu. Každá choroba je totiž úloha nie trest. Vždy sa v nej skrýva dar, príznak ponuka možnosť dostať sa o krok bližšie k svojej individuálnej evolúcii. Choroba patrí v škole života do učebných osnov, lebo sa prostredníctvom nej učíme nájsť krok na ceste k sebe samým. A choroba nás núti, aby sme ten krok naozaj urobili.

Indickí mudrci tvrdili, že aj AVIDYA, teda nevedomosť, je určitá vina, lebo človek nemôže urobiť potrebné veci, kým o nich nevie. Týka sa to najmä najdôležitejšieho nástroja, ľudského tela.

Ľudia sa všade sťažujú na choroby a vyhľadávajú okamžitú ,alebo aspoň rýchlu pomoc prostredníctvom liekov a liečenia. No zároveň odmietajú urobiť jediné, čo je správne, meniť najmä svoje myslenie, cítenie a konanie, lebo je to nepohodlné a namáhavé. Myslia si, že si splnia povinnosť, keď zaplatia lekárovi.

Väčšina ľudí ešte vždy verí, že choroba je telesná porucha , ktorá jedného človeka postihne náhodou a iného rovnako náhodou obíde. Choroba sa však stáva „nutnosťou“ zásluhou nášho správania. Má jediný zmysel síce upozorniť nás na nesprávne správanie a súčasne nám umožniť, aby sme si upravili nesprávny, disharmonický život, prípadne nás k tomu prinútiť. Choroba niekedy tvrdo zasiahne skôr, ako to pochopíme.

Keď uvedieme do poriadku svoje myslenie, cítenie a konanie, dostaví sa aj telesný poriadok. Prostredníctvom choroby nám organizmus oznamuje nielen to, že sme sa vydali zlým smerom a mali by sme zmeniť cestu, na ktorej sa nachádzame ale druhom príznakov nám presne ukazuje, kde je nejaký problém a čo treba robiť, aby sme sa úplne uzdravili. Preto skutočné uzdravenie vždy vedie k novým poznatkom a rozšíreniu vedomia. Keby človek už nemohol ochorieť, bola by to najťažšie možná choroba, lebo by zostal bez informácie o svojom chybnom konaní a nemal by príležitosť urobiť zmenu. Niekedy skôr ,alebo neskôr , začne človek hľadať cestu k lepšiemu pochopeniu svojho života a seba samého.

Vyliečiť človeka preto neznamená dopomôcť mu k nastoleniu starého stavu, lebo práve ten spôsobil nutnosť choroby. Najlepší lekár a najdrahšia medicína môže liečbu iba priaznivo ovplyvniť. Skutočné uzdravenie poskytuje liečivá sila prírody, ktorá začne pôsobiť okamžite po odstránení prekážky v správaní.. Ozajstné liečenie preto vždy vedie k novým poznatkom a tým k rozširovaniu vedomia.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


 


Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 4 rokmi
V pondelok večer v Bratislave sa Hugh Laurie vôbec nesprával teatrálne, nestaval sa silou mocou na prvú líniu a počas dva a pol hodinového koncertu liečil umelecké duše Slovákov.
pred 6 rokmi
Štvorkolesovú raketu MTM RS 6R ďalej vylepšil nemecký špecialista na fólie, firma Fostla, ktorá temperamentnému rodinnému kombi prepožičala noblesný vzhľad.
pred 13 rokmi
Je na trhu 15 rokov a stále sa teší priazni publika, pretože ponúka čoraz bohatšiu výbavu, modernejší dizajn a dokonalejšiu techniku.
pred 5 rokmi
Od 38-ročnej interpretky požaduje americká Národná futbalová liga (NFL) odškodné za porušenie zmluvy, ktorého sa speváčka dopustila neslušným gestom v rámci polčasovej prestávky Super Bowlu v roku 2012.
pred 7 rokmi
A je to tu! Zabudnite na zeleného zlobra Shreka, prichádza jeho veľká konkurencia.
pred 6 rokmi
Volkswagen predstavil na Sao Paulo International Motor Show 2012 (22. 10. – 04.11) ako svetovú novinku - štúdiu nového kompaktného SUV – Taigun.
pred 15 rokmi
S dvojlitrovým turbomotorom prelomil Speedster magickú hranicu 5 kg na 1k výkonu. Výsledkom je zrýchlenie porovnateľné so superšportovým motocyklom a zážitky z jazdy na úrovni vozidiel Porsche.
pred 5 rokmi
Elektromobil, ktorý akceleruje na 100 km/h za 6,0 sekundy!

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT