Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 15. augusta 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Princípy techniky vykonávaného pohybu (7.časť)

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: neuvedený, pridané: 26.07.2009

Princíp sústredenia a duševného uvedomovania
Princípy techniky vykonávaného pohybu (7.časť)
Zdroj obrázku: TS Server.sk
 

Princíp sústredenia a duševného uvedomovania
Najdôležitejším princípom techniky pohybu je umenie v každom okamihu pohybu pri vykonávaní každého opakovania doprevádzať cvičenie odpovedajúcim sústredením sa a svalovo – duševnou kontrolou. Každý samostatný sval sa skladá z množstva svalových vlákien. Otázka, koľko svalových vlákien bude zapojených a ako v pohybe do činnosti je podmienená veľkosťou bremena a úrovňou nervového impulzu. Tento moment závisí v plnej miere od nervovo svalovej koordinácie a koncentrácie a od dominantnej psychokoncentrácie jedinca. Teda zmršťovacia sila svalu je daná počtom vlákien, ktoré môžu byť zmrštené, čím je daná aj podmienka svalového rastu. Preto je to práve duševné sústredenie sa na každé opakovanie, ktoré spôsobuje, že každé opakovanie zapojí do práce práve toľko svalových vlákien, koľko duševného sústredenia bude do pohybu vložené. Je to teda psychická koncentrácia od začiatku do konca, ktorá určuje kvalitu opakovaní a sérií.

Správna cesta v tréningu je robiť tréning ťažší myslením na cvičenie. Čím ťažšie je sval spracovávaný, úplnejšie zaťažovaný, viac a silnejšie je vkladané sústredenie do každého opakovania, tým lepšie sú výsledky.

Naproti tomu cestu najmenšieho odporu využívajú svaly okamžite ak nie je dostatočné duševné sústredenie na cvičenie. Je to ako u výkonného stroja. Svaly budú robiť prácu tak výkonne a úsporne, ako je to len možné. Používajúc len toľko svalových vlákien, koľko je potrebných, aby prekonali odpor bremena. Tomuto sa treba v tréningu vyhnúť. Každé opakovanie a každý výkon je podmienený individuálnou duševnou pozornosťou. Preto pre rýchly svalový rast a najlepšie výsledky z tréningového programu je treba myslieť a konať pozitívne. Je potrebné vylúčiť všetky rozptyľujúce a nepríjemné myšlienky, odolávať všetkým záporným vplyvom. Treba sústrediť všetko úsilie k jedinému cieľu: „vyťažiť čo najviac z každého opakovania a série“. Treba myslieť na svaly, žiadať od nich, aby sa zmršťovali a vykonávali toľko svalovej práce, koľko naozaj môžu zniesť.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


 


Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Dôvodom sú možné problémy s kondenzátorom klimatizácie. Môže aktivovať airbagy v nesprávnom čase.
pred 8 rokmi
James Cameron naznačil, že okrem naplánovaných dvoch pokračovaní Avataru z roku 2009 možno nakrúti aj film s číslom štyri.
pred 6 rokmi
Z náhodného stretnutia dvoch sklamaných ľudí vznikne hudba, ktorá možno nedobyje svet, ale rozhodne si získa srdcia všetkých.
pred 7 rokmi
Štátne divadlo Košice pripravuje na koniec novembra premiéru nového pôvodného muzikálu Móric Beňovský. Pod vedením režiséra Milana Antola sa v úlohách hlavných predstaviteľov objavia Tomáš Palonder ako Beňovský a Igor Timko v úlohe Stepanova.
pred 12 rokmi
Návrat na hudobnú scénu podporil Miro Jaroš aj vynikajúcim videoklipom k pesničke Tlaková níž, ...
pred 5 rokmi
Výpravný trojalbum servíruje hit za hitom
pred 5 rokmi
Zámocký hotel The Grand Vígľaš oslávil prvé výročie otvorenia hotela
pred 14 rokmi
Najväčšie hity Janka Ledeckého naživo v rôznych podobách v záznamoch z dvoch koncertov a k tomu veľké množstvo bonusov v podobe klipov, dokumentu a videomegamixov z úspešných muzikálov Hamlet a Galileo.

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT