Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 23. apríla 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Najnovší produkt pre cyklistov zo série Garmin EDGE

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: neuvedený, pridané: 20.05.2008

Spoločnosť Garmin predstavuje Edge 605 a Edge 705 – inovované prístroje z obľúbenej ponuky integrovaných osobných tréningových systémov pre cyklistov...
Najnovší produkt pre cyklistov zo série Garmin EDGE
Zdroj obrázku: TS Server.sk
 

Spoločnosť Garmin predstavuje Edge 605 a Edge 705 – inovované prístroje z obľúbenej ponuky integrovaných osobných tréningových systémov pre cyklistov a ich aktivity. Nové prístroje zo série EDGE sú vybavené farebným displejom s uhlopriečkou 5.6 cm pre dokonalé zobrazenie navigačných pokynov na topografických a cestných mapách. Navigácia ma štandardné funkcie pre automatický výpočet optimálnej trasy, opakovanie prejdenej trasy, späť na štart a vyhľadávanie v POI databáze.

Oba modely sú v základnej výbave dodávané s predinštalovanou topografickou mapou Slovenska – SK TOPO v.2. Funkčná výbava je ďalej rozšírená o štandardné funkcie cyklopočítača, ktoré ocenia hlavne aktívni cyklisti. Je to meranie vzdialenosti, okruhov, rýchlosti, času ,výšky, výškového profilu a ďalších veličín. Prístroje umožňujú nastavenie základného, intervalového a pokročilého tréningu. Samozrejmosťou je ovládacie menu v slovenčine.

Model EDGE 605 ponúka vo svojej výbave všetky spomenuté vlastnosti. Je určený predovšetkým pre cykloturistiku a rekreačných cyklistov. Prístroj zobrazuje merané hodnoty (pozícia, čas, vzdialenosť, rýchlosť, nadmorská výška, výškový profil trate, spálené kalórie atď.) na základe príjmu GPS signálu prostredníctvom integrovanej GPS antény. Pre dokonalý príjem signálu aj za zhoršených podmienok (napr. pod vysokými korunami stromov) je vybavený vysokocitlivým GPS prijímačom SiRF III. Jednoduchá montáž na riadidlá je zabezpečená prostredníctvom montážnej sady, ktorá je súčasťou balenia.

Model EDGE 705 reprezentuje hneď niekoľko pokrokových riešení. Navyše je vybavený bezdrôtovou technológiou ANT+ pre komunikáciu so snímačom pre srdcovú činnosť a snímačom pre rýchlosť a kadenciu. Na základe spoločného úsilia so spoločnosťou SRM rozšíril kompatibilitu o bezdrôtové snímače výkonu. Spoločnosť SRM ako priekopník v oblasti mobilných riešení pre diagnostiku výkonu cyklistov zabezpečila kompatibilitu použitia svojich produktov vďaka ANT+ bezdrôtovej technológií. Po spárovaní s voliteľnými snímačom výkonu od SRM, prístroj EDGE 705 meria výkon – krútiaci moment a kadenciu pre každú nohu samostatne na pedáloch, ktoré sú označované ako pravé indikátory výkonnosti pri jazde.

EDGE 705 od spoločnosti Garmin, tak po prvýkrát dáva cyklistom príležitosť monitorovať pozíciu (GPS), výkon, srdcovú frekvenciu, rýchlosť, kadenciu, výšku, sklon svahu a iné veličiny na rovnakom displeji. Bezdrôtová technológia ANT+ ďalej zabezpečuje komunikáciu medzi prístrojmi EDGE 705. Zdieľanie získavaných dát o trasách, trasových bodoch (waypoints) a tréningových dát medzi užívateľmi nebolo nikdy jednoduchšie.

Záznam a zobrazenie údajov o nadmorskej výške je pri prístroji EDGE 705 zabezpečené integrovaným barometrickým výškomerom. Presné informácie o nadmorskej výške umožňujú cyklistom jednoduchšie prekryť výškový profil trate s ich rýchlosťou, kadenciou a činnosťou srdca počas spracovania a analýzy dát po tréningu.

Bez ohľadu na potrebu poznať aktuálnu či štartovaciu pozíciu, vzdialenosť a čas príjazdu spolu s informáciou o výškovom profile trasy ponúkajú prístroje EDGE 605 / 705 vždy presnú odpoveď. EDGE 605 a EDGE 705 zobrazujú nastaviteľné dátové polia (čas, vzdialenosť, rýchlosť, tempo, pulz, kadencia atď.) na prehľadne usporiadanom farebnom displeji.

Jednoduchosť nastavení prístroja spočíva v ľahko prístupných položkách menu a dostupných variáciách nastavení. Púzdro prístrojov je robustné a vyhotovené z kvalitných materiálov. Použitie v externých podmienkach je zabezpečené vďaka vodotesnosti púzdra podľa normy IPX7 (ponor do hĺbky 1 m na dobu 30 minút). Montáž EDGE je veľmi jednoduchá vďaka prikladanému držiaku na bicykel s montážou na predstavec alebo riadidlá bicykla. Držiak je skonštruovaný tak, aby zabezpečil jednoduché pripevnenie alebo odopnutie po ukončení tréningu.

Bezdrôtový prenos zo snímača srdcovej frekvencie na EDGE 705 je zabezpečený tak aby boli eliminované rušivé vplyvy prostredia (interferencia, magnetické pole). Prenos dát a komunikácia medzi snímačom a EDGE 705 je zabezpečená výhradne na spárované zariadenie vďaka kódovanému prenosu v reálnom čase. Všetky merané hodnoty sú automaticky zaznamenávané do pamäte a pripravené na hĺbkovú analýzu a prípravu tréningov v prostredí PC.

Vhodným doplnkom výbavy je voliteľný snímač rýchlosti / kadencie (GSC 10), ktorý zabezpečuje bezdrôtový prenos snímaných hodnôt do prístroja EDGE 705. Jednoduchá montáž pomocou prikladanej montážnej sady na zadnú časť rámu bicykla zabezpečuje súčasné snímanie rýchlosti (na zadnom kolese) a kadencie (na kľuke pedálu). Spoľahlivý v teréne kde odoláva vonkajším vplyvom. Pri použití v krytých priestoroch (halách) zabezpečuje zobrazenie a záznam hodnôt o rýchlosti/kadencii a vzdialenosti bez použitia GPS.

Inovatívne prvky nastavení a funkcií prístrojov zo série EDGE:

• Tréningy / workouts: príprava tréningov niekoľkými krokmi na základe stanovených časov, vzdialeností, spálených kalórií, srdcovej činnosti. Príprava tréningov s cieľom dosiahnuť stanovené hodnoty rýchlosti, spálených kalórií, kadencie a srdcovej činnosti (EDGE 705).

Dostupné možnosti pre nastavenie tréningov: Rýchly, Intervalový a Pokročilý.

• Virtuálny partner / Virtual Partner: je jedinečný nástroj navrhnutý tak aby Vám pomohol dosiahnuť vytýčené ciele. Po zapnutí funkcie bude virtuálny partner s vami súťažiť počas rýchlych tréningov a na prejdených (pripravených) trasách. Na displeji sa zobrazí ikona cyklistu spolu s informáciou o čase vo vzťahu k reálnemu času užívateľa na danej pozícií. Ak ste pred alebo za virtuálnym partnerom zobrazí sa údaj s rozdielom oproti stanovenému cieľu

• Trasy Dráhy / courses užívateľ sa môže jednoducho porovnávať/súťažiť na predinštalovaných a prejdených trasách a porovnávať prednastavené/zaznamenané rýchlosti na každom vytýčenom bode dráhy alebo sa navigovať na vytýčenej dráhe. V kombinácií s funkciou Virtual Partner umožňuje užívateľom súťažiť proti sebe (alebo iným užívateľom Edge) počas ich bežnej jazdy a vidieť svoju skutočnú pozíciu v reálnom čase.

• Cyklopočítač / Bike Computer: Nastaviteľná plocha displeja umožňuje zobrazenie 16-tich rozdielnych dátových polí na dvoch nezávislých obrazovkách. Užívateľ môže jednoducho nastaviť počet zobrazovaných polí, rozmiestnenie a zobrazované informácie o rýchlosti, vzdialenosti, čase, polohe, nadmorskej výške, stúpaní, azimute, srdcovej činnosti, priemerných hodnotách atď., spolu viac ako 30 možností.

• Autopauza / Auto Pause: automatické pozastavenie časomeru pri klesnutí reálnej rýchlosti pod vopred stanovenú hodnotu rýchlosti. Po prekročení stanovenej hodnoty bude činnosť časomeru automaticky obnovená.

• Zvukové výstražné signály / Alerts: dostupné nastavenia pre zvukovú signalizáciu pri prekročení stanoveného rozsahu (min/max) rýchlosti, srdcovej frekvencie alebo hodnôt kadencie. Zvukové výstrahy môžu tiež signalizovať prekročenie stanovenej hodnoty času alebo vzdialenosti.

Vyhodnocovanie aktivít v prostredí aplikácie Training Center a stránky Garmin Connect.

Training Center: jedná sa o softvér (aplikáciu), ktorá po nainštalovaní do PC pomáha plánovať, analyzovať a zálohovať dáta z tréningových aktivít, a to všetko pomocou jednoduchých krokov v programovom prostredí na obrazovke počítača. Prehľadne zostavené okno aplikácie poskytuje okrem iného komunikačné rozhranie medzi počítačom a prístrojom Garmin pre zdieľanie záznamov, trasových bodov a pod. Rovnakú aplikáciu môžu používať viacerí užívatelia nezávisle vytvorením užívateľského profilu. Training Center poskytuje hĺbkovú analýzu tréningových dát vo forme prehľadových tabuliek a/alebo grafu spolu s náhľadom na prejdenú trajektóriu na podklade topografickej mapy Slovenska. Spracované dáta sú automaticky archivované a prístupné na editáciu prípadne zdieľanie s ďalšími užívateľmi.

Garmin Connect — nová „on-line“ aplikácia od spoločnosti Garmin je dostupná pre všetkých užívateľov fitnes prístrojov Garmin bezplatne na http://connect.garmin.com/ Jedná sa o komunitne orientovanú webovú aplikáciu pre záznam, vyhodnocovanie, porovnávanie a zdieľanie aktivít medzi užívateľmi celosvetovo. Všetky záznamy a výsledky aktivít je možné komplexne vyhodnocovať prípadne editovať. Záznamy získavané pomocou GPS prijímača umožňuje aplikácia zobraziť na detailných mapách. Spárovaním prístrojov EDGE 605 a EDGE 705 s web aplikáciou Garmin Connect budú mať užívatelia prístup celosvetovej databáze aktivít cyklistov, bežcov a iných užívateľov a tým sa podieľať na obsahu stránky. Samozrejmosťou je vyhľadávanie trás od iných užívateľov a ich následné použitie pre tréning. Takto bude jednoducho možné postaviť sa na štart so súperom bez fyzického kontaktu.

Vlastnosti a parametre Edge 605 a 705:
• Vodotesnosť podľa normy IPX7 (zodpovedá ponoreniu prístroja do hĺbky 1 metra na dobu 30-tich minút)
• Integrovaný vysokocitlivý GPS prijímač SiRF III pre dokonalý príjem signálu aj za zhoršených podmienok
• Napájanie prostredníctvom vstavanej dobíjateľnej batérie: lítium-polymérová batéria (Li-Polymer battery)
• Výdrž batérie: 15 hodín (v závislosti od použitia / typické použitie)
• Displej: farebný TFT displej rozmery 3.48 x 4.36 cm, uhlopriečka 5.6, rozlíšenie 176 x 220 bodov
• Rozmery zariadenia: 5.1 x 10.9 x 2.5 cm (Š x V x H), Hmotnosť: 105 g
• Integrovaná pamäť až 495MB (predinštalovaná SK TOPO v.2) + slot na micro SD (bez pamäťového média)
• Prevádzková teplota v rozsahu: -15°C až +50°C
• Funkcie pre výpočet optimálnej trasy (autorouting) pre plnohodnotnú navigáciu po cestných a topografických mapách spolu s navigáciou po prejdených respektíve zdieľaných trasách
• Tréningové funkcie: Intervalový tréning, zónový tréning, virtuálny partner, pripravený tréning, cvičenie
• Zobrazenie spálených kalórií
• Kompatibilita s tréningovým softvérom pre komplexné vyhodnocovanie aktivít v prostredí PC. Off-line verzia aplikácie Training Center a novinkou je on-line verzia aplikácie pre vyhodnocovanie aktivít Garmin Connect

Rozšírená výbava a parametre Edge 705:
• Bezdrôtová technológia ANT pre komunikáciu so snímačmi srdcovej činnosti (HRM), rýchlosti a kadencie (GSC 10)
• Bezdrôtové rozhranie využiteľné aj pre komunikáciu a prenos dát medzi prístrojmi EDGE 705
• Funkcie snímača srdcovej činnosti (HRM): zobrazenie aktuálnych, priemerných a maximálnych (zóny) hodnôt srdcovej činnosti
• Integrovaný barometrický výškomer pre presné meranie nadmorskej výšky a výškového profilu trasy

Obsah balenia Edge 705 HR + CAD + SK Topo:
snímač srdcovej činnosti (HR), snímač rýchlosti/kadencie (CAD), USB kábel, montážna sada spolu s držiakom na bicykel, sieťová nabíjačka 220V, predinštalovaná SK TOPO v.2, užívateľská príručka v slovenskom jazyku ***

CONAN, s.r.o. je výhradným importérom GPS zariadení Garmin pre Slovensko. Je to najdlhšie pôsobiaca spoločnosť na slovenskom trhu v oblasti distribúcie GPS. Zaoberá sa aj vývojom vlastných mapových produktov, ktoré pravidelne aktualizuje. V prípade akýchkoľvek otázok je Vám k dispozícii skúsený kolektív na bezplatnom čísle 0800 135 000 alebo na hotline@garmin.sk">hotline@garmin.sk">hotline@garmin.sk">hotline@garmin.sk

Pre ďalšie informácie kontaktujte:
Ing. Milan Zvara
041/700 29 00
zvara@garmin.sk
www.garmin.sk
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


 


Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Šéf formuly 1 nevylučuje v budúcnosti zaradenie Mexika do kalendára podujatí prestížneho seriálu MS
pred 9 rokmi
Hybridná verzia Yarisu sa predstaví v Ženeve
pred 20 rokmi
Niektoré modely sú aj po renovácii navlas podobné svojim predchodcom.
pred 7 rokmi
Waleská kapela sa v rámci európskeho turné predstaví 14. mája v Lucerne.
pred 9 rokmi
Predstaviteľka hlavnej hrdinky Katniss Everdeen za Hry o život dostala 500-tisíc dolárov, teraz požaduje dvadsaťkrát viac.
pred 6 rokmi
Slovenský premiér Robert Fico podporuje v rámci boja proti terorizmu návrh, aby existoval register cestujúcich v lietadlách.
pred 9 rokmi
Predpokladané investičné náklady na úseky diaľnice D1 medzi Košicami a hranicou s Ukrajinou podľa ministerstva dopravy dosahujú okolo 980 mil. eur.
pred 10 rokmi
Voľné pokračovanie legendárneho seriálu Taká normálna rodinka. Komplet šiestich častí seriálu vychádza na jednom DVD disku, dokonca aj s bonusmi.

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT