Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 17. októbra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Lacné návody a ľahké výsledky neexistujú!

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: neuvedený, pridané: 20.05.2008

Ak patríte ku skupine ľudí, prichádzajúcich do posilovne s presne definovaným cieľom, čítajte nasledovný text veľmi pozorne.
Lacné návody a ľahké výsledky neexistujú!
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Ak patríte ku skupine ľudí, prichádzajúcich do posilovne s presne definovaným cieľom, čítajte nasledovný text veľmi pozorne. Kulturistika má mnoho foriem – kondičnú, zdravotno-rehabilitačnú, posilovaciu alebo súťažnú. Tiež cyklisti, lyžiari, plavci a bežci môžu prevádzať svoje aktivity za účelom športového zápolenia, prípadne pre zdravie a radosť. Pokiaľ si v posilovni chcete iba pretiahnuť telo, dobre, je to vaša voľba. Ak však usilujete o vyššie ciele a máte už konkrétne predstavy, čítajte ďalej.

Sústavnosť a zábava
Úlohou každého začiatočníka je cvičiť, oboznamovať sa s činnosťou svalov pri rôznych cvikoch, objavovať faktory ovplyvňujúce zaťaženie, prekrvenie svalov a bolestivé pálenie. Tento proces vyžaduje a rozvíja trpezlivosť a schopnosť sústrediť sa na danú prácu, čo sú kvality prispievajúce k vašim budúcim výsledkom. Aby tréning k niečomu viedol, musí byť sústavný, pretože sústavnosť je najprednejším predpokladom dosiahnutia telesných zmien. Prerušovanie dochádzky a vynechávanie tréningu pôsobí ako erózia, nahlodávajúca aj najpevnejšie základy – a bez solídnych základov nič poriadne nepostavíte.

Čo robiť v prípade, keď nemáte dostatok disciplíny a trpezlivosti? Okrem iného skúste to so zábavnosťou. Z tréningu máte mať radosť, čo v prípade tupej a nudnej driny nie je možné. Do posilovne sa máte tešiť ako na prvé rande, s predstavami úspechu a splnených očakávaní. Produktívne tréningy sú plné nadšenia a sebadôvery, presvietené elánom, kým mechanické pohyby redukujú výsledok na štvrtinu. Myslite na skracovanie a naťahovanie svalov, sledujte, ako sa plnia krvou a zväčšujú objem.

Každý tréning je unikátny zážitok a nová skúsenosť. Všetko ovplyvňuje vaša nálada, strava, spánok, energia a životné problémy. Nadšenie a chuť do tréningu neexistujú oddelene od vášho presvedčenia a odhodlania trénovať.

Hľadajte motiváciu, skryté pramene túžob, sebarealizáciu. Je to dôležité a musíte na tom pracovať. Nedovoľte, aby sa z tréningu stala otročina alebo povinnosť, ktorú musíte urobiť.

Sústredenie a návyk
Ponorte sa hlboko do každého cviku, série a opakovania. Venujte pozornosť technickému prevedeniu, zapojeným svalom aj pocitom vznikajúcim vo vnútri. Vžite sa do bolesti a majte radosť z napumpovania. Pokiaľ ju dáte na prvé miesto, vaša tréningová technika sa bude lepšiť s každým tréningom. Začnite sa učiť sústredeniu, čo je duševný proces a prejav disciplíny. Veľa ľudí sa o sústredenie nesnaží. Pritom schopnosť sústrediť sa v jednej sfére ľahko prenesiete aj do iných oblastí života.

Tréningu venujte 60-90 minút 3x týždenne. Nemenej dôležitá je pravidelná doba cvičenia: pevný časový termín napomôže vytvoreniu „duševného naladenia“, mentálnej príprave na tréning, postupné prechádzanie v návyk telesný. Dôraz na poriadok a systém od samého začiatku vám pomôže získať železnú silu zásadovosti a zvyku.

Skôr či neskôr príde čas, kedy budete poslúchať len sami seba a nikoho iného, stanete sa učiteľom i žiakom súčasne. Nepredstavujte si ale lacné návody a ľahké výsledky. Váš cieľ leží pred vami – za stovkami hodín poctivého tréningu v posilovni. Behom tejto doby si vykrešete formu a naučíte sa desiatkam vecí, návykov a zmien, ktoré ovplyvnia váš život navždy.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


 


Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Osy dokážu svoje tváre rozpoznávať podobne ako ľudia a majú medzi sebou istých "kamarátov" a "nepriateľov"
pred 3 rokmi
Potom, ako bol náhodným svedkom domácej hádky, ktorá skončila vraždou, Pătrascu zisťuje, že je v spore s dvoma najbližšími susedmi.
pred 7 rokmi
Disneyho výprava nielen pre deti.
pred 4 rokmi
Natrieskaný Ateliér Babylon a na pódiu dve hudobné legendy. Spevák Richard Müller a gitarista Andrej Šeban si po rokoch spolu zahrali a ladilo im to dokonale.
pred 6 rokmi
Adaptácia známeho románu spisovateľky Lionel Shriver sa stala jednou z filmových udalostí roku 2011 práve aj pre brilantne odosobnenú vizuálnu stránku filmu a strhujúci výkon Tildy Swinton.
pred 3 rokmi
Občania Slovenskej republiky by mali mať prechodný pobyt už vtedy, keď sa zdržujú mimo svoje trvalé bydlisko viac ako 90 dní
pred 7 rokmi
Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave sa počas prvých novembrových dní bude otriasať v základoch do slova a do písmena. Prichádza totiž RAMMSTEIN!
pred 7 rokmi
Koncern General Motors, ktorého súčasťou je aj automobilová značka Chevrolet, začala práce na novej generácie koncepčnej štúdie EN-V

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT