Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. júna 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Garmin® spája funkčnosť, štýl a GPS tréningového asistenta v nových hodinkách Forerunner® 405

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: neuvedený, pridané: 03.07.2008

Spoločnosť Garmin predstavila nového zástupcu úspešnej a obľúbenej série tréningových prístrojov – Forerunner.
Garmin® spája funkčnosť, štýl a GPS tréningového asistenta v nových hodinkách Forerunner® 405
Zdroj obrázku: TS Server.sk
 

Garmin Forerunner® 405 – Trénujte po svojom

Spoločnosť Garmin predstavila nového zástupcu úspešnej a obľúbenej série tréningových prístrojov – Forerunner. Najnovší model má označenie Forerunner 405 - plne integrovaný tréningový asistent s funkciami GPS, unikátnym užívateľským rozhraním a hodinkovými funkciami v kompaktnom a štýlovom prevedení pre použitie nielen počas tréningu. Forerunner 405 ponúka užitočné funkcie, inovatívne prvky a maximálnu funkčnosť v každom prostredí. Samozrejmosťou je ovládacie menu v slovenčine.

Prístroje zo série Forerunner 405 sú univerzálne (multišportové) hodinky pre použitie pri behu, cyklistike, lyžovaní, duatlone, triatlone, veslovaní či iných aktivitách ako napríklad pri hraní golfu. Svoje uplatnenie si nájdu tak u profesionálnych ako aj rekreačných športovcov a vďaka výbave a vlastnostiam sú vhodné pre denné nosenie

Forerunner 405 presne monitoruje rýchlosť/vzdialenosť/polohu/nadmorskú výšku a vyplývajúce hodnoty na základe príjmu GPS signálu a srdcovú frekvenciu prostredníctvom hrudného pásu, ktorý komunikuje s prístrojom bezdrôtovo. Voliteľné snímače pre rýchlosť/kadenciu (GSC 10) a snímač pohybu (FOOTPOD) zabezpečia monitorovanie rýchlosti a vzdialenosti aj bez príjmu GPS signálu (napríklad pri halovom tréningu).

Revolučným prvkom je patentovaná dotyková objímka umiestnená na obvode displeja, ktorá plní funkciu užívateľského rozhrania. Ovládanie a navigácia v menu prístroja je oveľa jednoduchšia a s kombináciou dvoch funkčných tlačidiel na pravej strane hodiniek poskytuje dokonalý komfort pri tréningu. Jednoduchým dotykom, pridržaním alebo pohybom po obvode objímky má užívateľ prístup ku všetkým funkciám prístroja – štart nového tréningu, prístup k histórií tréningov alebo spustenie tréningu s funkciou virtuálny partner a pod. Použitie funkcie Virtual Partner™ je vďaka jednoduchému ovládaniu bezproblémové a „virtuálny partner“ je vždy pripravený na porovnanie výkonu s cieľom zabezpečiť vysokú efektivitu tréningu.

Forerunner 405 je plne vodotesný (IPX7), čo zodpovedá ponoreniu do hĺbky 1 metra na 30 minút. Táto vlastnosť zabezpečuje spoľahlivú funkčnosť pri všetkých aktivitách, za každého počasia, počas celého roka. So vstavaným vysokocitlivým GPS prijímačom, pre dokonalý príjem signálu aj za nepriaznivých podmienok prostredia, ktorý zabezpečí funkčnosť či už v hlbokom lese, úžinách alebo pri vysokých budovách mestskej aglomerácie.

Po pripojení bezdrôtového snímača srdcovej frekvencie (Heart Rate Monitor) Forerunner 405 pomáha monitorovať činnosť srdca a tým optimalizovať mieru záťaže, napríklad nastavením zónového rozptylu tepovej frekvencie. Bezdrôtové rozhranie prístroja umožňuje pripojenie voliteľných snímačov, ktoré nájdu svoje uplatnenie pri cyklistike (snímač rýchlosti/kadencie CAD) a behu v krytých priestoroch bez príjmu GPS signálu (snímač pre pohyb – FOOTPOD).

Produkt Forerunner 405 je dostupný v dvoch farbách – čiernej a šedozelenej v kombinácií s hrudným pásom (HRM) alebo bez.

Po ukončení tréningu (záznamu) sú získané údaje uložené v pamäti s možnosťou náhľadu a editácie priamo v prístroji. Všetky záznamy sú ďalej pripravené na export do prostredia PC (alebo internetu) prostredníctvom unikátnej technológie ANT+Sport. Technológia zabezpečuje bezdrôtovú komunikáciu s počítačom po pripojení ANT USB kľúča, ktorý je súčasťou balenia Forerunner 405. Bez potreby fyzického prepojenia prístroja Forerunner 405 cez káble s počítačom budú všetky dáta automaticky bezdrôtovo prenesené do prostredia PC.

Jednoducho po priblížení sa do aktívneho okruhu (3m) od počítača, aplikácia ANT Agent prostredníctvom pripojeného USB stick automaticky prenáša údaje z prístroja Forerunner 405 do prostredia PC. Aplikácie Garmin (Training Centre alebo Garmin Connect) sa postarajú o uloženie, vyhodnotenie, editáciu, prípravu tréningových plánov a prípadné zdieľanie s inými užívateľmi.

Dátový prenos je zabezpečený obojsmerne, teda aj z počítača do prístroja pre odosielanie pripravených tréningových plánov pre dosiahnutie vytýčených cieľov. Komunikačné rozhranie ďalej slúži na zdieľanie a prenos získaných dát medzi užívateľmi Forerunner 405, jednoduchým odoslaním z prístroja do prístroja.

Bezdrôtová technológia ANT+Sport poskytuje užívateľom spoľahlivé komunikačné rozhranie na rádiovej frekvencii, ktorá zabezpečuje komunikáciu len so spárovaným príslušenstvom. Technológia ANT+Sport (Dynastream) je popredným bezdrôtovým komunikačným protokolom, ktorý poskytuje všetky výhody pokročilej digitálnej bezdrôtovej komunikácie s oveľa nižšími energetickými nárokmi.

Inovatívne prvky nastavení a funkcií fitness prístrojov značky Garmin:

• Tréningy / workouts: príprava tréningov niekoľkými krokmi na základe stanovených časov, vzdialeností, spálených kalórií, srdcovej činnosti. Príprava tréningov s cieľom dosiahnuť stanovené hodnoty rýchlosti, spálených kalórií, kadencie a srdcovej činnosti.
Dostupné možnosti pre nastavenie tréningov: Rýchly, Intervalový a Pokročilý.

• Virtuálny partner / Virtual Partner: je jedinečný nástroj navrhnutý tak aby Vám pomohol dosiahnuť vytýčené ciele. Po zapnutí funkcie bude virtuálny partner s vami súťažiť počas rýchlych tréningov a na prejdených (pripravených) trasách. Na displeji sa zobrazí ikona bežca spolu s informáciou o čase vo vzťahu k reálnemu času užívateľa na danej pozícií. Ak ste pred alebo za virtuálnym partnerom zobrazí sa údaj s rozdielom oproti stanovenému cieľu
• Kurzy / courses: užívateľ sa môže jednoducho porovnávať/súťažiť na prednahratých a prejdených trasách a porovnávať prednastavené/zaznamenané rýchlosti na každom vytýčenom bode dráhy alebo sa navigovať /smerovo/ na vytýčenej dráhe. V kombinácií s funkciou Virtual Partner umožňuje užívateľom súťažiť proti sebe (alebo iným užívateľom Forerunner) počas ich bežnej jazdy a vidieť svoju skutočnú pozíciu v reálnom čase.
• Tréningový počítač / Trip Computer: voliteľné plochy displeja umožňujú samostatne zobraziť nasledujúce strany (tréning 1, tréning 2, tréning 3) a prispôsobiť svojim potrebám až 3 polia s údajmi na každej zo strán (rýchlosť, vzdialenosť, tepová frekvencia, stopky, nadmorská výška, východ/západ slnka, rôzne priemerné hodnoty – spolu až 32 možností).

• Autopauza / Auto Pause: automatické pozastavenie časomeru pri klesnutí reálnej rýchlosti pod vopred stanovenú hodnotu rýchlosti. Po prekročení stanovenej hodnoty bude činnosť časomeru automaticky obnovená.
• Zvukové výstražné signály / Alerts: dostupné nastavenia pre zvukovú signalizáciu pri prekročení stanoveného rozsahu (min/max) rýchlosti, srdcovej frekvencie alebo hodnôt kadencie. Zvukové výstrahy môžu tiež signalizovať prekročenie stanovenej hodnoty času alebo vzdialenosti.

Vyhodnocovanie aktivít v prostredí aplikácie Training Center a stránky Garmin Connect.

Training Center: jedná sa o softvér (aplikáciu), ktorá po nainštalovaní do PC pomáha plánovať, analyzovať a zálohovať dáta z tréningových aktivít, a to všetko pomocou jednoduchých krokov v programovom prostredí na obrazovke počítača. Prehľadne zostavené okno aplikácie poskytuje okrem iného komunikačné rozhranie medzi počítačom a prístrojom Garmin pre zdieľanie záznamov, trasových bodov a pod. Rovnakú aplikáciu môžu používať viacerí užívatelia nezávisle vytvorením užívateľského profilu. Training Center poskytuje hĺbkovú analýzu tréningových dát vo forme prehľadových tabuliek a/alebo grafu spolu s náhľadom na prejdenú trajektóriu na podklade topografickej mapy Slovenska. Spracované dáta sú automaticky archivované a prístupné na editáciu prípadne zdieľanie s ďalšími užívateľmi.

Garmin Connect — nová „on-line“ aplikácia od spoločnosti Garmin je dostupná pre všetkých užívateľov fitnes prístrojov Garmin bezplatne na http://connect.garmin.com/ Jedná sa o komunitne orientovanú webovú aplikáciu pre záznam, vyhodnocovanie, porovnávanie a zdieľanie aktivít medzi užívateľmi celosvetovo. Všetky záznamy a výsledky aktivít je možné komplexne vyhodnocovať prípadne editovať a využiť pri príprave tréningových plánov. Záznamy získavané pomocou GPS prijímača umožňuje aplikácia zobraziť na detailných mapách alebo aj v prostredí Google Earth.

Spárovaním prístroja Forerunner 405 s web aplikáciou Garmin Connect budú mať užívatelia prístup celosvetovej databáze aktivít bežcov, cyklistov a iných užívateľov a tým sa podieľať na obsahu stránky. Samozrejmosťou je vyhľadávanie trás od iných užívateľov a ich následné použitie pre tréning. Takto bude jednoducho možné postaviť sa na štart so súperom bez fyzického kontaktu.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


 


Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
V roku 1990 vydal Petr Kotvald vo vydavateľstve Supraphon svoj druhý sólový album. Gejzír sa tak stal nástupcom jeho vtedy dva roky starého sólového debutu Přísně soukromá sci-fi.
pred 7 rokmi
Na Slovakia Ringu sa uskutoční prestížne medzinárodné podujatie seriálu majstrovstiev sveta WTCC
pred 7 rokmi
Dnes je skúmanie ľudského tela niekde inde a vďaka tejto encyklopédii ho môžete preskúmať aj vy.
pred 7 rokmi
Slovo prales v nás evokuje hustý, starý les plný divo žijúcich zvierat, poprípade dažďové pralesy niekde v Afrike. Málokto vie, že aj na Slovensku máme územia označené ako prales.
pred 7 rokmi
Pianista je oscarový film kontroverzného, ale zato svetoznámeho filmového tvorcu Romana Polanského...
pred rokmi
Megahity v jedinečných aražmánoch, vypredaná sála a standing ovations! Tak to vyzeralo na prvom koncerte PIANKO tour slovenskej legendy Petra Nagya.
pred 5 rokmi
Nový špičkový model typového radu.
pred 7 rokmi
O Programovom vyhlásení vlády SR pod vedením Roberta Fica, a vyjadrení dôvery novému kabinetu, sa bude v parlamente diskutovať vo štvrtok 3. mája.

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT