Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 29. marca 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Drepy ešte inak

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: neuvedený, pridané: 16.02.2009

Akonáhle začnete v posilovni rozprávať o drepoch, zistíte, že vás počúvajú najväčší naivkovia.
Drepy ešte inak
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Akonáhle začnete v posilovni rozprávať o drepoch, zistíte, že vás počúvajú najväčší naivkovia. Zapálení drepári už všetko poznajú a 90% ľudí nemá o drepy záujem. Buď do podstaty drepov neprenikli, nenaučili sa správne drepovať, majú strach z námahy a bolesti, alebo sa jednoducho vzdali. Upozorňujeme, že hovoríme o základnom drepe, nie o prístrojových verziách a náhradách. Drep je pritom najlepším a najúčinnejším cvikom pre celú polovicu tela od pása nadol. Toto prehlásenie má účinnosť pre kondičných aj súťažiacich kulturistov, pre fitnesky a všetkých, ktorí si chcú vyformovať postavu.

Možnosti
Drepov s činkov je šesť druhov: zadný a čelný, hacken-drepy s činkou za telom, obkročné drepy s činkou medzi nohami, drepy s činkou nad hlavou a drepy na jednej nohe. Ďalej sú vyvinuté rôzne pomôcky, ktoré prevedenie cviku – nie však drepy samotné – uľahčujú. Napr. popruhy cez ramená, prichytené k činke medzi nohami, pomôcka pre držanie činky na prsiach, plastová podložna na ramená atď.

Spoločným menovateľom úspešného drepovania sú štyri faktory:
1. ťažká váha
2. usilovná námaha
3. vhodné telesné parametre
4. korektná technika

Drepy bez záťaže na vysoké počty opakovaní
Rozkročte sa na šírku ramien, prekrížte paže, položte dlane na ramená a zdvihnite lakte. S nádychom choďte dole, pri vstyku vydýchnite. Dodržujte rytmus aj tempo 2/2 (dve sekundy dole, dve sekundy hore) a cvičte 50 – 100 drepov.

Drepy bez prepínania kolien
Zoberte na ramená stredne ťažkú činku, choďte do hlbokého drepu, ale vstaňte len do 3 dráhy. Okamžite pokračujte ďalším drepom v tempe 2/2 a robte najmene 15 opakovaní.

Drepy s prepínaním kolien
Na rozdiel od predchádzajúcej varianty po vztyku z drepu prepnite kolená a zo všetkých síl napnite kvadricepsy. Tempo 2/2 a 12 opakovaní.

Cyklistické drepy
Obstarajte si podložku pod päty, vysokú asi 6-7 cm, ideálna by bola doska 40x40cm, podložená tak, aby mala sklon cca 300. Zdvihnutím piet dosiahnete presunutie ťažiska tela dopredu, čím úžasne zväčšíte zapojenie kvadricepsov nad kolenami. Cvičte v úzkom postoji chodidiel, 10-12cm medzi pätami, zo začiatku s veľmi ľahkou činkou. Všimnite si zaujímavé možnosti – keď naopak podložíte špičky, prípadne budete stáť na šikmej doske s pätami nižšie, budete veľmi silne stresovať sedacie svaly.

Drepy v rozsahu 1 1 dráhy
So stredne ťažkou činkou choďte zvoľna do hlbokého drepu v tempe 5 sekúnd. Teraz sa zdvihnite o štvrtinu, znovu choďte dole a potom vstaňte takmer až hore do bodu tesne pred prepnutím kolien. To je jeden drep. Cvičte 8 opakovaní. Všetky spomenuté techniky je taktiež možné cvičiť s jednoručkami.

Lyžiarske drepy
S dvoma jednoručkami po stranách tela pristúpte ku hladkej stene (doske dverí), rozkročte sa a chodidlá dajte 40-50 cm pred seba, chrbát oprite o stenu. Kĺzaním choďte do 1/3 drepu, zastavte pohyb na 15 sekúnd, klesnite do 2/3 drepu a držte 15 sekúnd, nakoniec choďte až dole a vstaňte. Potom ešte 4x opakujte, ak budete môcť.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


 


Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Moderné, progresívne, súčasné, dokonalé, čo viac dodať?
pred 5 rokmi
Benefičným koncertom v Spojených štátoch amerických by chceli podporiť slovenskú komunitu žijúcu na brehu Michiganského jazera.
pred 6 rokmi
Celý život sa snaží byť slobodným, nezávislým, žije tak, akoby hranice pre neho neexistovali. Zvnútra sa však riadi jasnými zásadami, neporušuje ich...
pred 9 rokmi
Modernizácia bola zameraná na optimalizáciu a zvýraznenie vzhľadu
pred 5 rokmi
Šéf ruskej domácej tajnej služby FSB Nikolaj Bortnikov vo štvrtok oznámil, že Spojené štáty, Gruzínsko a západoeurópske krajiny pomohli zabrániť teroristickým útokom počas minuloročných zimných olympijských hier v Soči.
pred 5 rokmi
Spevák Robo Opatovský spojil svoj zamatový hlas so sexi altom Anity Soul a výsledkom je duet „I just can´t stop loving you“.
pred 5 rokmi
Už dnes zvalcujú No Name a Chinaski publikum v pezinskom amfiteátri dvojitou dávkou hitov, ktoré miluje slovenské aj české publikum.
pred 7 rokmi
Technológia, ktorú vytvoril tím portorických výskumníkov, dokáže pomocou nasnímaného zvuku identifikovať zvieratá žijúce v tropickom ekosystéme.

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT