Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 24. novembra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Akým spôsobom sa dá zvyšovať náročnosť tréningu? (8. časť)

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: neuvedený, pridané: 27.04.2008

B. superkruhový posilňovací tréning – podobá sa predchádzajúcemu režimu, ale medzi jednotlivými posilňovacími stanovištiami sú zaradené tridsať...
Akým spôsobom sa dá zvyšovať náročnosť tréningu? (8. časť)
Zdroj obrázku: TS Server.sk
 

B. superkruhový posilňovací tréning – podobá sa predchádzajúcemu režimu, ale medzi jednotlivými posilňovacími stanovištiami sú zaradené tridsať minútové aeróbne bloky práce, napríklad skákanie na švihadle, beh na mieste, poskoky na trampolíne, jazda na bicykli a pod. Uvádza sa, že tento režim ovplyvňuje kardiovaskulárny systém ešte lepšie než jednoduchý kruhový posilňovací tréning. Nevýhodou oboch uvedených režimov je ťažšie zostavenie okruhu dvadsiatich stanovíšť v bežnej posilňovni, ktoré sú príliš malé, prípadne nedostatočne vybavené a dosť často preplnené. Kruhový tréning by sa tak dal realizovať len za predpokladu, že ostatní cvičiaci by len prihliadali vášmu tréningu. Pri zostavovaní kruhu stanovíšť pre športové družstvo je nevýhodou rozdielna úroveň silových schopností jednotlivých členov kolektívu, a tím aj nevyhnutnosť upravovať pre nich záťaž na jednotlivých stanovištiach. Tím sa naruší zásada veľmi krátkych prestávok medzi stanovišťami a kruhový tréning stráca svoj hlavný zmysel.

C. Sekvencia – tento tréningový režim býva tiež označovaný termínom PHA tréning (peripheral heart action). Jeho propagátorom bol známy americký kulturista slovenského pôvodu Bob Gajda. Vychádzal z poznatkov, že srdce samotné nestačí zaistiť návrat žilovej krvi, a preto má poruke stovky periférnych sŕdc – a tými sú práve kostrové svaly. Žily sú medzi svalmi a tie pri svojej každej jednej kontrakcii stlačia žilu a napomáhajú tak návratu krvi k srdcu. Režim sekvencie je podobný kruhovému tréningu, len sa používajú kratšie okruhy 4-6 cvikov. Sú opäť zoradené tak, aby neboli po sebe zaťažované rovnaké alebo blízke svalové skupiny. Tím sa dá predísť hromadeniu krvi v jednom svale a naopak docieliť maximálnu krvnú cirkuláciu a tím aj pozitívneho vplyvu na kardiovaskulárny systém. Tento režim sa ďaleko lepšie dá použiť aj v bežných posilňovniach, pretože menšie okruhy sa lepšie zostavujú, napriek tomu aby sa výrazne ovplyvnil chod posilňovne. Rovnako tak sa dajú kratšie okruhy zostaviť pri cvičení v byte alebo telocvičniach.

V ďalšom pokračovaní nášho seriálu „ako zvýšiť náročnosť tréningu“ si povieme niečo o intenzifikačných postupoch a metódach, pomocou ktorých sa dá tréning nielenže zlepšiť, ale dá sa pomerne jednoducho aplikovať na akéhokoľvek športovca. Pokiaľ sa venujete kulturistike alebo silovej príprave vrcholovo alebo len rekreačne, určite vám pojmy ako pyramída alebo superséria nebudú úplne cudzie.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


 


Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Riaditelia a ďalší manažéri štátnych firiem v pôsobnosti ministerstva dopravy už majú podľa rezortu podpísané dodatky k zmluvám, ktoré vysoké odstupné rušia.
pred 9 rokmi
8. decembra sa v Londýne , konala slávnostná premiéra nového filmu Sherlock Holmes 2: Hra tieňov, za účasti všetkých hereckých hviezd.
pred 6 rokmi
Bezpochyby jeden z najočakávanejších albumov tohto roku dnes uzrel svetlo sveta. Štvorica z Las Vegas vydala svoj druhý album Smoke + Mirrors.
pred 8 rokmi
Zvyšné termíny a miesta comebackového turné zatiaľ zostávajú nezmenené.
pred 9 rokmi
Felton tvrdí, že podrobnosti o budúcich plánoch nemôže zatiaľ príliš odhaľovať. Vzdať sa hereckej kariéry sa ale Tom zatiaľ nechystá.
pred 3 rokmi
Trápi vás, kam stále miznú peniaze, a hľadáte cesty ako znížiť domáce výdavky?
pred 7 rokmi
Polícia ľuďom radí, aby neprestávali myslieť na svoje peňaženky a nenechávali ich voľne položené v nákupných košíkoch, na pultoch alebo v otvorenej taške.
pred 9 rokmi
NAVIGON predstavuje svoj nový navigačný softvér NAVIGON Flow.

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT