Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. júna 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Týždeň modrého gombíka 16. - 22. máj 2011

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: neuvedený, pridané: 17.05.2011

Pomôžte aj vy deťom v Južnom Sudáne získať základné vzdelanie. Stačí ak podporíte akciu Modrý gombík, ktorú zahájil UNICEF.
Týždeň modrého gombíka 16. - 22. máj 2011
Zdroj obrázku: TS Server.sk
 

Už po siedmy raz sa začala verejná zbierka UNICEF na pomoc najviac ohrozeným deťom v rozvojových krajinách – tretí májový týždeň od 16. do 22. mája 2011 už tradične patrí Týždňu modrého gombíka. Výťažok zbierky pomôže deťom v Južnom Sudáne získať základné vzdelanie. Práve v tomto období je možné prispieť do pokladničiek UNICEF u dobrovoľníkov v uliciach zaslaním prázdnej SMS na číslo 844 v sieti všetkých mobilných operátorov alebo na číslo účtu 26297 26297 / 1100 (Tatra banka), variabilný symbol 0311. Zbierka je aktívna počas mája a júna.

Týždeň modrého gombíka

Modrý gombík je už sedem rokov symbolom šťastného detstva a spájania sa pre dobrú vec. Cieľom zbierky Týždňa modrého gombíka UNICEF je každý rok pomôcť deťom v niektorej z rozvojových krajín. Peňažné prostriedky vyzbierané tento rok pomôžu deťom v Južnom Sudáne získať základné vzdelanie.

Škola znamená život

V Južnom Sudáne často pripadá na jedného učiteľa viac ako tisíc detí. Ovplyvňuje to kvalitu vzdelávania a pre nedostatok škôl a učiteľov sa mnohé deti do školy ani nedostanú. Spoločne to môžeme zmeniť a prispieť k zlepšeniu situácie.

Škola totiž pomáha prežiť – naučí deti nielen čítať, písať a počítať, ale aj základné zručnosti pre život: napríklad zásady hygieny a starostlivosti o zdravie ako očkovanie či dojčenie, dozvedia sa o nástrahách nášľapných mín aj HIV/AIDS a o tom, ako sa im vyhnúť. Kvalitná africká škola má nielen miestnosť na učenie, ale aj pitnú vodu a toalety, v jej priestoroch sa organizujú očkovacie kampane, vzdelávanie o dojčení a ochrane detí pred násilím, aj pre rodičov a celé komunity.

Aj vďaka našej podpore počas Týždňa modrého gombíka budú môcť aj v Južnom Sudáne vyrásť výnimočné deti. Detský fond UNICEF z výťažku zo zbierky preškolí nových učiteľov, dodá učebné materiály a učebnice, kompletne vybaví niekoľko Škôl priateľských k deťom zariadením na pitnú vodu, sanitačnými zariadeniami a vzdelávacími materiálmi o hygiene, a pomôže najmä dievčatám, aby mohli začať chodiť do školy.

Všetky deti majú právo na vzdelanie

Ako hovorí Per Engebak, regionálny riaditeľ UNICEF pre región východnej a južnej Afriky: “Žiadna iná investícia nemá taký dlhodobý efekt, akou je vzdelanie detí. Deti, ktoré navštevujú školu, sú zdravšie, samostatnejšie a schopnejšie nastúpiť do pracovného procesu. Vzdelanie je jedinou efektívnou vakcínou proti HIV/AIDS.”
UNICEF: Modrý gombík 2
Dohovor o právach dieťaťa priznáva všetkým deťom bez ohľadu na rasu, náboženstvo či pohlavie právo na vzdelanie. Spoločne dokážeme týmto deťom, ktoré prežili vojnu, hlad a núdzu, zaistiť lepšiu budúcnosť.

Viac na www.unicef.sk.

Na účel zbierky Týždeň modrého gombíka UNICEF je možné prispieť:
- do pokladničiek u dobrovoľníkov v týždni od 16. - 22. mája 2011
Za príspevok 1€ a viac sa poďakujeme symbolom zbierky – modrým gombíkom UNICEF.
- zaslaním prázdnej SMS správy na číslo 844 v sieti všetkých mobilných operátorov počas mája a júna. Hodnota SMS je 1€, suma je konečná, operátori odvedú na zbierku celú sumu a samotné zaslanie SMS správy zákazníkovi nespoplatňujú.
- poukázaním peňažného daru na účet zbierky číslo 26297 26297/1100, variabilný symbol 0311. Účet je vedený v Tatra banke, a.s.
- zorganizovaním zbierky vo firme, škole, komunite.

Zbierka je povolená Ministerstvom vnútra SR pod číslom SVS-OVVS3-2010/028305. Dobrovoľníci budú označení tričkom UNICEF, zapečatenou pokladničkou s logom UNICEF s poradovým číslom pokladničky a budú mať k dispozícii modré gombíky v dvoch vyhotoveniach – plastový a plstený.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


 


Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Napriek tomu, že ide iba o facelift, je Ferrari California T preplnená inovatívnymi riešeniami.
pred 5 rokmi
Pieseň She Loves You z dielne legendárnej anglickej formácie priviedla 65-ročného hudobníka k rozhodnutiu stať sa spevákom.
pred 8 rokmi
Genesis je skvelá zmes tanečnej muziky, ktorá prináša množstvo nečakaných prekvapení. Navyše od samotného začiatku až k záveru je to zostava skvelej tanečnej muziky.
pred 6 rokmi
Predstaví sa na Goodwood Festival of Speed
pred 9 rokmi
Ďalšiu perlu vo svojej kariére doprial svojim fanúšikom Miro Jaroš.
pred 6 rokmi
Po obrovskom úspechu debutu Let Them Talk, ktorý bol oslavou a oživením klasického hudobného materiálu zo sveta NOLA blues, prichádza Hugh Laurie s druhým albumom Didn’t It Rain.
pred 5 rokmi
Ak vás téma Slovenského národného povstania zaujíma, na knizny.sk nájdete knihy, z ktorých sa určite dozviete viac o tomto dôležitom historickom míľniku.
pred 8 rokmi
Svetový šampionát začína už o pár týždňov a slovenská hokejová verejnosť sa teší predovšetkým na výkony nášho mužstva.

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT