Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 26. júna 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Prečo sme chorí?

Zdroj: SITA, redaktor: red, pridané: 27.06.2013

Na to, aby sme v prípade jestvujúceho ochorenia dokázali proti nemu niečo podniknúť, musíme poznať možnosti, ktoré ponúka liečba.
Prečo sme chorí?
Zdroj obrázku: TS Server.sk
 

V súčasnosti rozprávame snáď spomedzi všetkých ochorení najčastejšie o rakovine. Zároveň je však táto téma obostretá akýmsi mystickým závojom, a toto je častokrát až príliš vedomé. Aj autor článku pozná tento jav z vlastnej skúsenosti, spočiatku si tiež vytrpel svoje kvôli šíreniu mnohých, nechcem vravieť, že mylných, ale nie úplne jasných a priamych informácií.

Práve preto sme sa rozhodli, že v materiáloch uverejnených spoločnosťou Provitex budeme písať o tejto téme s maximálnou úprimnosťou a otvorenosťou, aj o ochoreniach všeobecne. Nechceme veci prikrášľovať ani vyvolávať plané nádeje. Pokladáme však za svoju povinnosť, aby sme informácie poskytovali s úplnou otvorenosťou, a to aj také, ktoré oficiálne informačné zdroje v tichosti ututlávajú, alebo nás celou silou napádajú, lebo tieto informácie nezodpovedajú podľa nás krátkozrakému ponímaniu „odbornej verejnosti” a ich zavedeným šablónam.

Budeme písať o liečebných postupoch, v prípade rakoviny o veľkých otázkach chemoterapie, o jej nevýhodách potvrdených už aj výskumami lekárov, o prírodných prípravkoch, o možnostiach alternatívnej liečby, o jej druhoch a účinkoch. Bude reč o dávno zabudnutých a znovu objavených metódach prírodného a ľudového liečiteľstva, ako aj o starovekých terapiách.

V prvom rade však pokladáme za mimoriadne dôležité zmapovať príčiny vzniku rakoviny, a to, ako môžeme minimalizovať nebezpečenstvá tohto ochorenia. Na to však musíme v prvom rade hovoriť o prevencii. K tomu, aby sme dokázali predchádzať akémukoľvek ochoreniu, musíme poznať predchádzajúce udalosti, vyvolávajúce príčiny vyskytujúce sa v našom každodennom živote, ktoré potom neskôr vedú ku vzniku ochorenia a často aj k predčasnému úmrtiu.

Na to, aby sme v prípade jestvujúceho ochorenia dokázali proti nemu niečo podniknúť, musíme poznať možnosti, ktoré ponúka liečba, jej účinky, príležitostne aj jej nebezpečenstvá, ako aj možnosti posilnenia nášho organizmu.

V dnešnom svete, v ktorom žijeme, nazývanom moderným a vyspelým, si nevšímame alebo si neuvedomujeme, že sme obklopení mnohými nástrahami a jedmi. Vývojom techniky ľudstvo sa začalo zabúdať na dokonalý súlad, ktorý sa za milióny rokov vytvoril medzi našou Zemou a jej obyvateľmi. Počas prirodzeného vývinu vznikol takmer dokonalý ekosystém. Živočíchy sa spočiatku inštinktívne, a neskôr aj vedome naučili ako žiť spolu so svojím prostredím. Čo môžu zjesť, čo používať na aké choroby, čoho sa vyvarovať a čo je pre nich dobré. Keďže v pravekých dobách bol aj človek jednoznačne prírodným tvorom, prispôsoboval sa okolitému prostrediu, naučil sa ho používať. Tak ako zvieratá, ak si ich dobre pozrieme, tieto do dnešnej doby vedia inštinktívne čo je pre ne dobré, čo môžu zjesť a čoho sa vyvarovať. Kto má napríklad psa, alebo mačku, vie, že ak majú bolesti brucha a majú na to možnosť, vyberajú si určité trávy, ktoré zjedia hoci aj po steblách, lebo vedia, že odstránia bolesť. Mladé vtáča vie, ktoré chrobáky sú jedovaté, a ktoré jedlé. Tieto pradávne poznatky sú zakódované aj geneticky, a nielen u zvierat. Bolo to aj v nás.

Vývojom techniky, farmácie a neskôr aj medicíny sme postupne odstúpili od ich používania týchto a tieto poznatky upadli do zabudnutia. Ak sa však za tým obzrieme, zistíme, že medicína až po súčasnú modernú dobu nebola založená na ničom inom, ako prírodnom liečiteľstve. Prví lekári používali prírodné látky, také rastliny a minerály, v ktorých našli protilátky tých ochorení, ktoré chceli vyliečiť. Neskôr už začali používať koncentráty týchto látok, a v posledných dvoch- troch storočiach, kedy vznikli moderné vedy ako biológia a chémia, vznikli aj prvé pokusy o nahradenie týchto prírodných látok syntetickými.

Dôsledkom toho vzniklo to, čo v súčasnosti nazývame farmaceutický priemysel. Je to jednoznačne podnikanie orientované na profit, jeho záujmom je predať čo najviac výrobkov každého druhu. A preto ich vyrába stále viac a viac. Lenže väčšina práve týchto látok je neprirodzená. Nezabúdajme: genetika človeka sa vytvorila za milióny rokov, a teraz ju chcú niektorí prepísať a prekódovať za niekoľko desiatok rokov. Toto sa nemôže podariť! Natískajú nám rôzne tabletky, prášky a injekcie. A organizmus nereaguje na všetky nové prípravky dokole, ale mnohokrát je odpoveďou organizmu na tieto látky protireakcia. Toto sú sekundárne a terciárne účinky liekov. Stačí ak si prečítame príbalový leták niektorých farmaceutických výrobkov o tom, aké možné „vedľajšie účinky” sa môžu vyskytnúť... častokrát sú tieto popisy strašidelné a vyvolávajú zdesenie. Pritom tu sa uvádzajú iba známe, resp. prijateľné vedľajšie účinky. A tie, ktoré ešte neobjavili, alebo z dôvodu dobre mieneného obchodného ťahu neuviedli?...Preštudujme si napríklad iba vedľajšie účinky niektorých antidepresív, alebo chemoterapie!

Písať musíme nielen o liekoch, pretože v našom každodennom živote sa nachádza stále viac syntetických látok. Už ani chlieb nie je chlebom, mäso sa mieša, konzervuje, prifarbuje, ochucuje, zelenina, ovocie praskajú od poľnohospodárskych jedov, voda, ktorú pijeme je plná chemických a hormonálnych znečistení, ktoré sa nedajú ani filtrovať. A to sme ešte nehovorili o geneticky modifikovaných potravinách, ktorými nás zaplavujú.

Toto je skutočnosť, musíme žiť v takejto chorej dobe! Nemôžeme povedať, že „zastavte Zem, chcem vystúpiť”…!
Čo môžeme spraviť?!? Spoznajme a rozpoznajme všetky číhajúce nebezpečenstvá a snažme sa im predchádzať!
V sérii našich informačných článkov vysvetlíme aké sú hlavné príčiny vzniku rakoviny. Hlavným zdrojom nebezpečenstva nie sú fajčenie a alkohol, ktoré sú vyhlásené za verejných nepriateľov, a ktoré sú sami o sebe naozaj škodlivé. Jedy prijímame v potravinách, nápojoch, jedmi sa natierame a jedy vdychujeme. Trávia nás iní a trávime sami seba. Proti tomu máme iba také možnosti, že začneme žiť cieľavedome, používať vybrané nástroje a posilniť obranné mechanizmy nášho organizmu, náš imunitný systém. Dnes už napriek protestom „lobby” existujú také posilňujúce a preventívne prípravky, ktorými môžeme s veľkou pravdepodobnosťou predísť vzniku ochorení, resp. ak sme už chorí, môžeme zvýšiť pravdepodobnosť skutočného uzdravenia. Nezabúdajme však: obchodná mentalita prenikla aj sem! Neuverte vždy zvučným reklamám! Vždy si dôkladne pozrite čo obsahujú prípravky, ktoré chcete kúpiť a kupujte výlučne vitamíny, posilňujúce a liečivé prípravky vyrobené z prírodných látok.

Od počiatku ľudstva nás obklopovala príroda, vychovávala nás ako svoje deti. A teraz sa snažíme toto puto prerušiť tým, že prírodu ničíme a seba samého obklopujeme cudzorodými látkami, ktoré sú často škodlivé a toxické. Existujú také skupiny, ktoré až dodnes žijú prirodzeným spôsobom a vôbec sa medzi nimi nevyskytujú najčastejšie ochorenia dnešnej modernej doby. Neexistuje rakovina, neexistuje infarkt. Etnológovia už neraz dokázali, že ak sa takéto skupiny stretnú s tzv. modernou kultúrou, ochorejú a vymrú.

Naším cieľom je predchádzať vzniku ochorení a podporiť uzdravenie. Spirituálna pravda chápaná na úrovni chorôb znie pre každého z nás nasledovne: vedzme, čo chceme, majme odvahu sa za to zasadiť a chcime to dosiahnuť.

Veľa zdravia každému! (Sz.L.)

(informatívny materiál spoločnosti Provitex)
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


 


Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Tieto umelecké diela boli vydražené za najvyššie sumy v histórii ľudstva. Ich autormi sú svetoznámi maliari, kedysi to boli paradoxne ľudia, ktorí žili na hranici biedy.
pred 7 rokmi
Smart Fortwo Edition Iceshine sa začne predávať v októbri 2012.
pred 7 rokmi
Podľa Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania nie je pravdou, že žiaci zlyhávajú pri testovaní deviatakov.
pred 7 rokmi
Čína sa postupne stáva najväčším výrobcom priemyselného tovaru na svete. Dolár padá, americká ekonomika sa potáca a boj medzi veľmocami sa vyhrocuje.
pred 6 rokmi
Za 25 nových meračov rýchlosti by mal rezort vnútra zaplatiť 720-tisíc eur.
pred 7 rokmi
Zimný Kozel Žákovic Open, ktorý sa bude konať 7. decembra v bratislavskom MMC, je festival o poriadnej slovenskej hudbe.
pred 4 rokmi
Výpravný trojalbum servíruje hit za hitom
pred 7 rokmi
Nezisková organizácia klik pre šťastie, spustila 5.12.2012 pilotnú prevádzku projektu klikprestastie.sk.

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT