Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 20. septembra 2017, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Kúpele Luhačovice zvýšili za 9 mesiacov návštevnosť o 7,7 %

Zdroj: Paper Life, redaktor: redakcia , pridané: 31.10.2014

Kúpele Luhačovice (Lázně Luhačovice), a. s., navštívilo za obdobie január až september 2014 spolu 25 784 klientov, čo znamená nárast o 1 847 klientov (+ 7,7%) v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2013.
Kúpele Luhačovice zvýšili za 9 mesiacov návštevnosť o 7,7 %
Zdroj obrázku: TS Server.sk
 

Kúpele Luhačovice (Lázně Luhačovice), a. s., navštívilo za obdobie január až september 2014 spolu 25 784 klientov, čo znamená nárast o 1 847 klientov (+ 7,7%) v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2013.

Českí samoplatcovia tvorili 66,9 % z celkového počtu klientov, zahraniční samoplatcovia 10,5 % a klienti s plnou alebo čiastočnou úhradou od zdravotnej poisťovne 22,6 %. K zvýšeniu návštevnosti došlo predovšetkým pri pobytoch hradených zdravotnými poisťovňami a to u dospelých i detí, kde v predchádzajúcich rokoch došlo k najvýraznejšiemu poklesu. Informoval o tom generálny riaditeľ Kúpeľov Luhačovice, a.s., MUDr. Eduard Bláha.

„Dopyt po kúpeľných pobytoch sa v tomto roku zvýšil. Po výraznom prepade v predchádzajúcich rokoch tak zaznamenávame mierne oživenie. Predpokladáme, že by sme sa tento rok mohli priblížiť k výsledkom dosiahnutým v roku 2011, teda v čase pred zavedením aktuálne platného indikačného zoznamu,“ povedal E. Bláha.

Dodal, že dosiahnuté výsledky pri komplexnej kúpeľnej starostlivosti dospelých i detí boli priaznivo ovplyvnené aj možnosťou liečiť nové indikácie, ktoré rozšírili okruh liečených ochorení v roku 2012. Patrí k nim predovšetkým liečba pohybového aparátu a nervových ochorení u dospelých a choroby kožné, tráviaceho ústrojenstva a onkologické u detí. Tiež zníženie vekovej hranice pre liečbu detí so sprievodom dospelého z 5 rokov na 1,5 roka malo kladný vplyv na celkové výsledky.

"Uvedené oživenie je dané snahou ministerstva zdravotníctva korigovať necitlivé obmedzenia predchádzajúcej vlády a najmä zrušením regulačného poplatku 100 Kč od januára 2014. Vláda chce na návrh ministerstva zdravotníctva schváliť zmenu zákona o verejnom zdravotnom poistení. Tá by mohla od budúceho roka opäť umožniť, aby sa pacientom s chronickým ochorením preplácali až štyri týždne liečenia namiesto súčasných troch. Vďaka práve pripravovaným zmenám v kúpeľníctve by tak v ďalších rokoch mali byť kúpeľné liečebné pobyty, hradené zdravotnými poisťovňami, dostupnejšie väčšiemu počtu ľudí. Kúpeľným subjektom by potom zmeny mali po rokoch neistoty priniesť väčšiu stabilitu,“ uzavrel E. Bláha.

Štruktúra klientely Kúpeľov Luhačovice v roku 2014 (január-september)
- Klienti s plnou alebo čiastočnou úhradou od zdravotnej poisťovne 22,6 %
- Tuzemskí samoplatcovia 66,9 %
- Zahraniční samoplatcovia 10,5 %

Štruktúra pobytových dní v roku 2014
- Klienti s plnou alebo čiastočnou úhradou od zdravotnej poisťovne 53,1 %
- Tuzemskí samoplatcovia 38,4 %
- Zahraniční samoplatcovia 8,5 %

Zahraničná klientela
Zahraniční hostia prichádzajú i naďalej predovšetkým z Rakúska, Slovenska, Izraela, Nemecka a Ruska.

Kúpele Luhačovice (Lázně Luhačovice, a.s.), sú najväčšou spoločnosťou poskytujúcou kúpeľné a rekreačné služby v Luhačoviciach. Zároveň sú najnavštevovanejšími moravskými a štvrtými najnavštevovanejšími českými kúpeľmi. Vlastnia a starajú sa o kúpeľný areál s rozlohou 20 ha, vrátane kúpeľnej kolonády a divadla. Akciová spoločnosť má v správe aj 11 luhačovických minerálnych prameňov, z ktorých sú najznámejšie Vincentka, Aloiska, Ottovka a prameň Dr. Šťastného.

Do všetkých liečebných i wellness zariadení, vrátane hotela Alexandria, je privedená prírodná liečivá voda, ktorá je využívaná na uhličité kúpele, rôzne druhy inhalácií, kloktanie a pitné kúry. Len v roku 2011 tu bolo poskytnutých 73 215 uhličitých kúpeľov a 157 385 individuálnych inhalácií. O klientov sa stará sedemnásťčlenný tím skúsených lekárov. Výhodou pre hostí z radov pacientov je aj 24 hodinová lekárska i sesterská služba, ktorá je zaisťovaná ako v liečebniach pre dospelých, tak pre deti.

Viac informácií: www.LazneLuhacovice.cz a www.HotelAlexandria.cz
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Lucka
pred rokom a pol
tých 7,7 % je ako v dobrom nie? Osobne sme ešte v Luháčoviciach neboli, ale bola tam teraz maminka s ockom a boli veľmi nadšení. Pobyt síce nedostali ako hradený poisťovňou - ani nechceli si ho dať hradiť, ale hovorili, že sa ubytovali v luxusnom 4* hoteli Alexandria. Už len z toho luxusný ma napadá všetko možné a nehovoriac o tom, ako mi ho rodičia vylíčili. Šetrím si. Jednoducho som si povedala, že tam pôjdem a basta fidli :) Je to výzva, ale z druhej strany už keď tam budem, môžem pozrieť kamarátku, ktorá chodila k nám na výšku :) Už sme sa nevideli aspoň 3 roky :)

 

Diskusné príspevky (4)

Fotografia
Zuzka
pred rokmi
Luháčovice sú naozaj veľmi pekné :) Sama som si to odskúšala s manželom na predlženom víkende. Pri návšteve určite odporúčam si prezrieť Jurkovičovu architektúru. Minimálne za zmienku stojí Jurkovičov dom :) My sme teda mali ubytovanie v hoteli Alexandria, ale boli sme si jeden obed dať aj v Jurkovičovom dome :) Bolo to príjemné a zvláštne zároveň. Jednoducho krása. A kto sa aspoň trošku kochá v tom ako stavby sú zdobené alebo v tom ako vyzerajú, tak určite má na čo pozerať ;)
Fotografia
Eliška
pred rokom
Tento rok si myslím, že Luháčovice ešte svoju návštevnosť zlepšia, nakoľko sa vo svete deje také bláznovstvo. Sami sme sa kvôli atentátom rozhodli zostať v Európe a využiť luxus hotela Alexandria :) Ideme na krásny pobyt spojený so sviatkami hudby, tak som zvedavá aký bude program :)Pôvodne sme chceli ísť len na dva dni, ale po atentáte v Paríži sme nemali nad čím váhať a šli sme radšej do toho, že si zaplatíme za wellnes, predsa len si možno viac oddýchneme tam, lebo čo som si o hoteli čítala, tak tam nesmú ísť deti do 12 rokov
Fotografia
Tinka
pred rokmi
kúpele v Luháčoviciach sú úplne super, som mega nadšená, že sme boli v Hoteli Alexandria a už teraz sa teším, chceme ísť na jar, kedy to tam celé zakvitne :) bolo to tam úplne super a aj švagrová tam šla a tiež hovorila, že to stojí za to. Ona je veľmi na tú architektúru, tak bola nadšená zo stavieb Jurkoviča :) Tak ja dúfam, že sa konečne dostaneme aj my na obed do Jurkovičovho domu :)
Fotografia
Dominika
pred 2 rokmi
Kúpele Luhačovice (Lázně Luhačovice), a. s., navštívilo za obdobie január až september 2014 spolu 25 784 klientov, čo znamená nárast o 1 847 klientov (+ 7,7%) v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2013. Odkaz na článok: http://fit.server.sk/spravy/kupele-luhacovice-zvysili-za-9-mesiacov-navstevnos/

Musím povedať, že sú Luháčovice veľmi krásne ale celkovo aj okolie. Boli sme tam na výlete, ale plánujeme využiť akciu od hotela Alexandria, takzvané babie leto babie leto, kde je niečo aj ako dožinkové hodování a to som zvedavá, čo to bude :) Budeme mať s manželom 10. rokov výročie svadby a tak si ideme trošku užiť bez detí, pretože tam deti mladšie ako 12 rokov nemôžu ísť, tak oni pôjdu k babke švabku zbierať a my si pôjdeme trošku užiť :)
Tvoje meno:

Komentár:


 

Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Predieta.sk ponúka rozmanitý detský tovar (kočí...
Mobilná parná autoumyváreň. Umývanie exteriéru ...Vykonávame elektroinštalácie (i menšieho rozsah...

Ide o nenáročnú prácu pri obsluhe lisovacieho s...
Prijmeme väčší počet skladníkov do skladu s pot...

124 000.00 €
Na predaj byt, 3 izby, rozloha 78 m2
153.00 € /mesiac
Na prenájom kancelársky priestor, rozloha 18 m2
330 000.00 €
Na predaj rodinný dom, rozloha 473.29 m2, novos...

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 4 rokmi
Poslanec Smeru-SD Anton Martvoň víta vládne nariadenie zvyšujúce sumu pre dôchodkov, na ktoré nebude môcť exekútor siahnuť.
pred 3 rokmi
Waterloo Deluxe Edition sa na trhu objaví ako CD + DVD, z čoho vyplýva, že ponúkne aj obrovskú porciu bonusového a z časti doposiaľ nikdy nevydaného materiálu.
pred 5 rokmi
Polícia robí ďalšie procesné úkony, teda najmä výsluchy svedkov a poškodených sobotňajšej tragickej nehody na automobilových pretekoch Podjavorinský okruh v Novom Meste nad Váhom.
pred 5 rokmi
Snímok ARGO je nakrútený na základe odtajnených skutočností. Rozpráva príbeh, o obsadení amerického veľvyslanectva v Teheráne, skupinou iránskych študentov, v novembri 1979.
pred 6 rokmi
Doggumentary je totiž produkčne, zvukovo a v podstate i umelecky ( v rámci svojho žánru) dokonalý album.
pred 5 rokmi
Scissor Sisters sa vracajú s novým albumom Magic Hour.
pred 5 rokmi
Filmy na hrane, ktoré sa svojím neobvyklým a experimentálnym spôsobom formy a rozprávania vymykajú zo stredného prúdu komerčne orientovanej kinematografie.
pred 5 rokmi
Poslanec za Smer-SD Anton Martvoň prirovnal Nicholsonovej návrh k návrhu exposlanca NR SR za HZDS, ktorý chcel, aby ženy mohli jazdiť len v pravom jazdnom pruhu.

 
 
 

Vanda vydala svoj prvý španielsky album. Jej nový singel vás prekvapí
Slovenská speváčka vydala popový album v španielčine. Akokoľvek zvláštne to pôsobí, výsledok znie veľmi zaujímavo a sviežo.
Vanda vydala svoj prvý španielsky album. Jej nový singel vás prekvapí
September plný hudobných noviniek!
Fergie, Rag'n'Bone Man, Anastacia, Madonna, Suzi Quatro, Shania Twain
September plný hudobných noviniek!
Dara Rolins má nový album - ETC
Dočkali sme sa a je fantastický!
Dara Rolins má nový album - ETC