Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. júla 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Tae-Bo

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: neuvedený, pridané: 03.07.2007

Tae-bo je moderný druh aeróbneho cvičenia, ktoré kombinuje prvky karate a klasický box s prvkami tanečného aerobiku.
Tae-Bo
Zdroj obrázku: TS Server.sk
 

Tae-bo je moderný druh aeróbneho cvičenia, ktoré kombinuje prvky karate a klasický box s prvkami tanečného aerobiku. Táto definícia vzbudzuje dojem, že Tae-bo je aeróbne cvičenie s prvkami bojových umení a športov pri hudbe.

Tae-bo vzniklo ako kombinácia bojového umenia a hudby, teda dvoch prvkov, ktoré zdanlivo spolu nesúvisia, skôr si odporujú. A napriek tomu je dnes Tae-bo jedným z najobľúbenejších cvičení.

Filozofia Tae-bo je rozdelená do troch jednotlivých stupňov. V prvom stupni, teda Basic, je najdôležitejšou a ústrednou myšlienkou „Vyhraj sám nad sebou, neporovnávaj sa s druhými“. Dôležité je len to, ako sa TY cítiš, aby si TY bol lepší dnes ako včera, predvčerom a pod. Táto jednoduchá myšlienka má veľmi hlbokú podstatu a ak ju naozaj pochopíme, budeme vo všetkých svojich činnostiach úspešnejší, výkonnejší, ale aj šťastnejší. Tae-bo nás učí sústrediť sa a výťaziť sám nad sebou. To je dobre, pretože vo fitness centrách všetci podliehame klamu, že nie sme takí dobrí ako ostatní, nevládzeme toľko a stále sa porovnávame s druhými. A pritom práve toto nie je dôležité. Pri Tae-bo sa s druhými neporovnávame, cvičíme podľa vlastných pocitov, ak dnes nemôžeme tak vysoko vykopnúť, tak rýchlo opakovať údery atď a nič sa nedeje. Treba cvičiť podľa svojho pocitu. Tae-bo môže cvičiť každý, deti, ženy, muži, bez rozdielu na veku, kondícií, pohybových schopností. Tae-bo rozvíja cit pre vaše telo a tým vy rozvíjate svoje telo.

Tae-bo je rozdelené do dvoch častí a obe tieto časti tvoria jeho nenahraditeľné dve polovice. Vo fitness centrách by mali byť ponúkané vždy obe časti tohto konceptu. Teda lekcie Tae-bo a lekcie Tae-bo Intro. Tae-bo Intro – pri lekciách Intro sa trénuje technika jednotlivých úderov, kopov a ich kombinácií. Dôraz sa kladie predovšetkým na precíznosť prevedenia a na získanie citu pre danú techniku. Okrem tréningu techniky trénujeme tiež výraznú svalovú silu. Lekcie Intro sú súčasťou Tae-bo systému. Lekcia sa vždy začína rozohriatím a trvá 60 minút..

Tae-bo – lekcia Tae-bo je hodina intenzívneho cvičenia zložená z kopov, úderov a ich kombinácií, ktoré na seba bezprostredne nadväzujú. Pri Tae-bo trénujete doslova „celého človeka“. Dôraz sa tu nekladie na precíznosť prevedenia. Motto Tae-bo je :“Učiť sa tým, že TO robím“. Je to ako učenie jazdy na bicykli: človek to skúša hocijakým spôsobom, len nech sa to podarí a až potom začína vylepšovať techniku. Teda sa učíte vlastným citom pre rovnováhu, nie podľa nejakých pravidiel. Základ je naučiť sa to. Rovnako je to s plávaním. Naučíte sa plávať a potom svoju techniku a rýchlosť vylepšujete. Tae-bo je vhodné aj pre tých, ktorí nechodia na aerobik, pretože neradi premýšľajú o choreografii. V Tae-bo žiadna choreografia nie je, tam sa učíte pracovať sami podľa vlastného ja. „Zvíťaz sám nad sebou, porovnávaj sa vždy sám so sebou“. Nie je dôležité vydržať hodinu v rovnakom tempe ako inštruktor, každý má svoje tempo.

Intenzita lekcií Tae-bo ale aj lekcií Tae-bo intro je vždy vo vašich rukách. Prestávky si robíte, teda aj tréner vtedy, keď ich potrebujete. Tae-bo je veľmi, veľmi intenzívne, ale intenzitu si určujete vy sami.

Tae-bo Basic je spojený s House music. Tvrdé beaty tak, aby evokovali výbušnosť. Rýchlosť sa zdá byť vražedná, ale jej rýchlosť má svoj význam.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


 


Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Pegas 2013 patril v prešovskom jazdeckom areáli deviatim finalistom. V rôznorodej mozaike žánrov sa žiadny z nich nestratil a ponuka sa niesla v znamení vysokej kvality.
pred 5 rokmi
Je to ťažké, ale stáva sa to. A je to bolestné. Ako sa teda vyrovnať s rozchodom? Ako vyzdravieť? Novinka Prežite rozchod s úsmevom poskytuje jasný návod na úspech po skončení vzťahu.
pred 7 rokmi
Stĺpec popola zo sicílskej sopky Etna bol viditeľný z veľkej vzdialenosti a sopka tiež na seba upozorňovala silným dunením.
pred 6 rokmi
Priaznivci Monkey Business sa 8. marca dočkajú dlho očakávaného nového albumu, ktorý pod názvom Happiness of Postmodern Age vydá Supraphon.
pred 8 rokmi
Dôvodom pre pozastavenie predaja iPhone 4S v oficiálnych čínskych predajniach Apple je obrovský záujem zákazníkov.
pred 7 rokmi
Rovnako ako naposledy je na druhej priečke v rebríčku televízna osobnosť Oprah Winfrey.
pred 7 rokmi
Anton Bernolák je podľa historika Petra Mulíka vzorom vedca, ktorý od svojich študentských rokov húževnato pracoval na poli literatúry, teológie a jazykovedy.
pred 5 rokmi
Filozofická filmová opera. Evolúcia a zmysel existencie ľudstva v niekoľkých epochách, počas ktorých je človek konfrontovaný so zlovestným, mlčanlivým symbolom mimozemského života.

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT